Odebírat novinky
Úvod Profily partnerů Developeři a investiční skupiny Skanska Reality

Profil: Skanska Reality

Skanska Reality a.s. se stala od 1. ledna 2014 samostatnou společností spadající přímo pod mateřskou společnost Skanska AB, jež sídlí ve Švédsku. Na českém trhu patří k největším developerům a za dobu svého působení vytvořila téměř osm tisíc nových domovů, v nichž žije přibližně dvacet jedna tisíc lidí. Tento počet je srovnatelný s počtem obyvatel města Kutná Hora.

číst více
 1. Pořady
 2. Popis
 3. Profil Petra Michálka
 1. Pořad: Skanska Reality

  Zprávy a aktuality

 2. Mnohaleté zkušenosti na českém i zahraničním trhu naučily společnost vycházet z potřeb jejích klientů, pro které staví bezpečné moderní domy. Ty splňují nejvyšší požadavky na kvalitu. „Jsme profesionálové a věříme své práci, i proto jsme schopni nabídnout nadstandardní servis týkající se například hypotečních úvěrů a prodloužené záruční lhůty.“

  Zásadní témata pro společnost Skanska Reality a.s. jsou environmentální politika a společenská odpovědnost. V souvislosti s nimi dbá na to, aby všechny projekty vznikaly v souladu s okolím, ve kterém jsou budovány. 

  Společnost je průkopníkem v oblasti občanské odpovědnosti a spolupráce s veřejností při vytváření nových rezidenčních areálů.

  Významné projekty

  • Port Karolína
  • Čtvrť Emila Kolbena
  • Botanica K
  • Terasy Strašnice
  • Hendlův dvůr
 3. Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality

  Po dokončení SOŠ zaměřené na pozemní stavitelství vystudoval Ekonomiku a management ve stavebnictví na VUT v Brně. Po jejím absolvování v roce 2001 pracoval rok jako stavbyvedoucí. V roce 2002 nastoupil do společnosti Skanska na pozici referenta odboru strategie, kde se soustředil na tržní analýzy a podílel se na vzniku podnikatelských plánů. V roce 2006 se na základě interního výběrového řízení stal ředitelem odboru financování. K agendě financování se postupem času přidala oblast pojištění, investice, akviziční procesy firem, risk management ad. V roce 2013 se stal výkonným ředitelem divize, kterou následně vykonával v různých divizích skupiny Skanska. Od roku 2013 byl také členem několika dozorčích rad Skanska ve Finsku, v Polsku a naposledy ve Skanska Residential Development Europe. Od 1. 1. 2018 působí ve funkci generálního ředitele Skanska Reality.


Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl