ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Osobnosti současné architektury Oleg Haman

Osobnosti současné architektury - Oleg Haman

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Osobnosti současné architektury - Jan Kasl

zrušit

14 m 41 s

Architekt Oleg Haman (1960) vystudoval Fakultu architektury na ČVUT, obor urbanismus a územní plánování v ateliéru u profesora Jindřicha Krise. Svou vlastní kariéru začal v průběhu 80. let u Karla Pragera, kde pracoval do roku 1990. V té době také absolvoval postgraduální studium na Univerzitě Karlově, které ovšem nedokončil.  Je  jednatelem architektonického ateliéru CASUA a předsedou Obce architektů.

Společnost CASUA založil Oleg Haman společně s Alešem Poděbradem. Jejich cílem bylo vybudovat ateliér založený na spolupráci architektů a stavebních inženýrů, který svým klientům bude přinášet komplexní služby. Zprvu ateliér pracoval na rekonstrukcích, projektech rodinných domů či na administrativních objektech. Prvním velkým počinem byl projekt Vinice, který vznikal mezi lety 1996 – 2004. Jedná se o obytný soubor a komerční centrum na Praze 10.

Další bytové komplexy na sebe nenechaly dlouho čekat. Významná je taktéž dostavba budovy ve Vodičkově ulici, kde sídlí slavná cukrárna Myšák. Atelier CASUA sídlí v pražském Karlíně, kde taktéž zrealizoval několik projektů, mezi ně patří například Karlínské dvory.

Oleg Haman je také předseda Obce architektů. Obec architektů se profiluje jako nezávislé nepolitické stavovské společenství, které se snaží přiblížit architekturu a stavitelství jak odborníkům, tak široké veřejnosti. Jejím zájmem je podpora a ochrana architektury. Obec architektů je také členem Visegrádské skupiny, činnost spolku je založena jako nevládní organizace. Obec architektů také pravidelně pořádá Grand Prix architektů – Národní cenu za architekturu, kterou založila architektka Alena Šrámková.

Architekt Oleg Haman je mimo jiné autorem studie, která se zabývá zásadami umisťování výškových staveb na území Prahy a ochranou památek UNESCO či prostorové regulace centrální historické části Karlových Varů. 

 

Podívejte se také na další díly pořadu Osobnosti současné architektury ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Architekti
15 m 47 s

Architektonická a projekční kancelář Casua

Kancelář CASUA vznikla ze spolupráce českého architekta Olega Hamana a stavebního inženýra Aleše Poděbrada. „Společně jsme projekty brali jako výzvu. Chtěli jsme si zkusit něco, co jsme ještě nedělali,“ říká Aleš Poděbrad. Praxe ateliéru je charakteristická hledáním inovativních a environmentálně šetrných řešení.

Mohlo by vás zajímat

Architektura a urbanismus
12 m 24 s

Urbanistická studie areálu Nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně od kanceláře Casua

Společnost CASUA je architektonická a projektová kancelář, která byla založena v roce 1991 stavebním inženýrem Alešem Poděbradem a architektem Olegem Hamanem. Letos tedy kancelář slaví kulaté 30leté výročí. Původním záměrem bylo vybudovat ateliér založený na spolupráci architektů a stavebních inženýrů. Cíl se podařilo splnit a dnes společnost tvoří velký tým čítající více jak 70 zkušených i mladých ambiciózních architektů a stavebních inženýrů pracujících na velkých projektech.

Mohlo by vás zajímat

Kategorie
7 m 51 s

Reportáž: Slavnostní předávání cen Grand Prix Architektů – Národní ceny za architekturu 2022

Letošní XXIX. ročník Grand Prix Architektů – Národní ceny za architekturu 2022 se uskutečnil v Malé dvoraně Veletržního paláce. Také letos vybrala odborná porota ty nejlepší realizace z uplynulého roku, které ocenila cenami v podobě různě barevných kostek dle dané kategorie. Soutěž již od roku 1993 pořádá Obec architektů.

Mohlo by vás zajímat

Zprávy a aktuality

Vznikla největší architektonicko-projekční kancelář na českém trhu

Vznikla největší architektonicko-projekční kanceláří na českém trhu. Společnost OBERMEYER HELIKA a.s., člen německé skupiny OBERMEYER, získala totiž 100% obchodní podíl v přední české projekční společnosti CASUA s.r.o. Nedojde ke změně dosavadních názvů, obě společnosti  se totiž dohodly, že budou i nadále vystupovat pod svými dosavadními názvy. Spolupráce mezi nimi bude koordinována na úrovni vedení společností.

Mohlo by vás zajímat

Zprávy a aktuality

Zelené město na Praze 9 vytvořilo unikátní bydlení zasazené do přírody

Stavba třetí a zároveň poslední etapy Zeleného Města na Praze 9 je u konce. Úspěšný projekt z dílny CASUA vytváří pro Pražany příjemné bydlení v nádherném údolí v lukrativní oblasti na rozhraní Jarova a Hrdlořez.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu