Odebírat novinky
Úvod Profily partnerů TV Architect představuje: Architektonická a projekční kancelář Casua

TV Architect představuje: Architektonická a projekční kancelář Casua

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje: Architektonická kancelář ov-a

zrušit

15 m 47 s

Kancelář CASUA vznikla ze spolupráce českého architekta Olega Hamana a stavebního inženýra Aleše Poděbrada. „Společně jsme projekty brali jako výzvu. Chtěli jsme si zkusit něco, co jsme ještě nedělali,“ říká Aleš Poděbrad. Praxe ateliéru je charakteristická hledáním inovativních a environmentálně šetrných řešení.

CASUA disponuje týmem více než 60 zkušených i mladých ambiciózních architektů a stavebných inženýrů pracujících na velkých projektech. Od roku 2007 je CASUA členem prestižního uskupení evropských architektonických kanceláří Equator Euroean Architects. Má tak přímý přístup k nejnovějším evropským trendům díky spolupracujícím kancelářím ve Stockholmu a Helsinkách. CASUA pracuje dlouhodobě v BIM (informační model budovy). V současné době má licence na AUTOCAD REVIT a úzce spolupracuje s CAD Studiem na projektu BIMFO.

Mezi zrealizovanými projekty najdeme například rodinný dům v Jesenici. Jednoduchá hmota domu je členěna vysokými francouzskými okny a na fasádách se uplatňuje světlá omítka v kombinaci s obkladem z tropického dřeva. Interiér domu je navržen jako volně řešený prostor ve společenské části domu.

Letiště M.R.Štefanika v Bratislavě je Stavbou roku 2011 – cenu získalo od ministerstva dopravy za celospolečenský přínos. V letech 2004 a 2005 byly vypsány veřejné soutěže na návrh rekonstrukce a dostavby Terminálu letiště M.R.Štefánika v Bratislavě. V soutěžích zvítězila projektová kancelář AGA - Letiště, s.r.o. ve spolupráci s firmou Causa, s.r.o.. Následně spolupracovali na dokumentaci pro územní rozhodnutí, pro stavební povolení, pro výběr dodavatele stavby a pro realizaci stavby. V roce 2010 byla dokončena realizace první ze dvou etap.

Dalším projektem je Park Malšovice v Hradci Králové, je koncipován tak, aby dotvářel město s dostatkem veřejné zeleně – kvalitním přírodním zázemím města, rozvíjel centrum sportu a společenského života a byl vstřícné k aktivitám občanů. Vzrostlé stromy a aleje jsou zachovány v maximální možné míře. Je plně respektován rozsah a poloha stávajícího biokoridoru. Navržený park volně přechází v zelený prostor mezi multifunkční arénou a obchodně-společenským centrem a navazují na něj zelená atria hotelu.

Za zmínku stojí i Rohanský ostrov, koncepce projektu vychází ze základních principů trvale udržitelného rozvoje, které zahrnují aspekty ekologické, sociální a ekonomické, zejména: jedinečnost místa a jeho přírodní potenciál, který je inspirací architektonické koncepce; dominantní program bydlení jako předpoklad zastavení trendu vylidňování centra; prostředí pro trávení volného času a kvalitní život ve městě; úspora energie všeho druhu v procesu výstavby a při provozu obytné čtvrti; kultivace a oživení zanedbané, ladem ležící velké části města.

Interiéry nových kanceláří společnosti Skanska v objektu Corso Court IIb v Karlíně jsou použity principy Activity Based Workplace. Celkové řešení interiéru kanceláří vychází ze snahy vytvořit příjemné pracovní prostředí, které bude nabízet trvalá pracovní místa vhodně doplněna o alternativní pracoviště podle způsobu práce a aktuální potřeby.

CASUA je členem:

EEA – Evropská agentura pro životní prostředí – anglického European Environment Agency

CGBC – Czech Green Building Council, Česká rada pro šetrné budovy

SGBC – Singapore Green Building Council, Singapurská rada pro zelené budovy

ČISOK – Česko-izraelská obchodní komora

Praxe

Základní vizí a strategií týmu je vycházet z genia loci místa a přitom nacházet inovativní, environmentálně šetrná řešení. CASUA se snaží o vysokou orientaci v potřebách zákazníků - trvalým kontaktem se zákazníkem ověřuje jeho spokojenost a zjišťuje požadavky či klientovo očekávání. Architekti a inženýři odpovědným přístupem snižují negativní vliv jejich činnosti na životní prostředí, zejména důsledným respektováním všeobecně závazných předpisů a nařízení. Orientují se zejména na požadavky regionu na příslušnou oblast projekčních činností. Velmi důležitá je pro ně i kvalita odvedené práce a spolupráce s ověřenými dodavateli.

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu