ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... TV Architect představuje: Urbanistická studie areálu Nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně od kanceláře Casua

TV Architect představuje: Urbanistická studie areálu Nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně od kanceláře Casua

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje: Projekt Železná Ruda se mění

zrušit

12 m 24 s

Společnost CASUA je architektonická a projektová kancelář, která byla založena v roce 1991 stavebním inženýrem Alešem Poděbradem a architektem Olegem Hamanem. Letos tedy kancelář slaví kulaté 30leté výročí. Původním záměrem bylo vybudovat ateliér založený na spolupráci architektů a stavebních inženýrů. Cíl se podařilo splnit a dnes společnost tvoří velký tým čítající více jak 70 zkušených i mladých ambiciózních architektů a stavebních inženýrů pracujících na velkých projektech.

Jedním ze zakladatelů společnosti CASUA je Ing. arch. Oleg Haman. Vystudoval FA ČVUT obor urbanismus a územní plánování. Od roku 2014 je prezidentem EUROPAN CZ, od roku 2011 profesorem IAAM a také předsedou Obce architektů. Zde působil už mezi lety 2003-2009 a opět se do funkce vrátil před čtyřmi lety. Ve funkci se mu podařilo vrátit se do Mezinárodního svazu architektů, obnovit tradici Grand Prix architektů Národní ceny za architekturu a spoustu plánů má i do budoucna.

„Chceme rozšířit radu o mladé architekty, kandidovat budou například Ondřej Chybík nebo David Wittassek. Do rady chceme dostat také mladé studenty. Chceme, aby rada měla 11 členů. Více se také budeme snažit o spolkovou činnost a více společných debat,“ říká architekt Oleg Haman.

Nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně - Urbanistická studie

Zlín je zcela výjimečný urbanistický počin v celoevropském kontextu. Baťové zde založili komplex, který svým charakterem připomíná počiny amerických obchodníku a průmyslových gigantů.

„Naším úkolem bylo vymyslet, co by se s prostorem stalo, kdyby byla postavena nová nemocnice na jiném místě. Zjišťovali jsme, jaké má pozemek limity a k čemu se hodí. To byl úkol celé urbanistické studie,“ říká Haman.

Byl tedy vytvořen projekt, který navazuje na stávající architekturu, ale je také progresivní.

„Udělali jsme analýzu toho, co necháme stát, což je objekt polikliniky, historické domy a také jsme některé lůžkové pavilony zanechali a přeměnili je na obytné domy. Myslíme si, že v takto krásném místě je bydlení potřeba. S krajinnými architekty jsme pak navrhli park. Jeden objekt jsme také vytáhli do výšky a nazvali ho Emil Zátopek tower. Emil Zátopek totiž svůj první závod běžel právě ve Zlíně,“ říká Haman.

Kancelář má za sebou dlouhou řadu úspěšných projektů a realizací v oblasti urbanismu, územního plánování, bytové a občanské výstavby.

Podívejte se také:

Psali jsme také:

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu