ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Jeden z největších developerských projektů na Moravě. Brněnská Nová Zbrojovka se mění v městskou čtvrť

TV Architect představuje - Jeden z největších developerských projektů na Moravě. Brněnská Nová Zbrojovka se mění v městskou čtvrť

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Aktuální projekty ateliéru SENAA: Wellness u větrného mlýnu či městský bazén v Kyjově

zrušit

12 m 59 s

Nová Zbrojovka je název velkolepého projektu v Brně. Jedná se o revitalizaci 22 hektarového areálu v Židenicích, který se mění na novou městskou čtvrt. Investorem je společnost CPI Property Group. Součástí projektu jsou administrativní a bytové budovy, škola a školka, kulturní centrum nebo multifunkční sportovní hala. Architektonicko-urbanistickou studii pro lokalitu zpracovala architektonická kancelář Kuba & Pilař architekti.

Jeden z nejlukrativnějších pozemků v Brně se mění na novou městskou čtvrť. Jedná se o bývalý areál Zbrojovky, která vznikla už v roce 1918 a v meziválečném období patřila k největším armádním dodavatelům na světě. Po válce se zde vyráběly psací stroje, traktory, výpočetní technika či automobily. Od roku 2006 areál zavřel své brány úplně.

Obnovy obrovského brownfieldu se ujala jedna z největších realitních a investičních společností v Česku, skupina CPI Property Group, která zde chystá vystavět unikátní městskou čtvrť. „Chceme zde vytvořit místo pro lidi, jednat se bude o areál krátkých vzdáleností, budou zde byty, administrativní prostory, občanská vybavenost i nové náměstí. Nová zbrojovka bude žít nonstop, lidé zde budou pracovat, chodit do školy, využívat místní služby a bavit se,“ říká Miroslav Pekník, development director CPI Property Group.

Stavět se bude v etapách, první je Jižní zóna o rozloze čtyř hektarů navazující na Vojenskou nemocnici a původní zachovanou správní budovu Zbrojovky s typickou věží.

„Areál je opravdu velký, my jsme proto uspořádali soutěž a následně zvolili architektonický ateliér Kuba & Pilař architekti, který vytvořil masterplan. Jednotlivé bloky pak budou mít na starosti další vybraní architekti. Areál proto bude velmi rozmanitý,“ říká Miroslav Pekník.

V areálu dříve stávalo na 110 budov, především rakousko-uherské dělostřelecké dílny, které byly převážně zbourány. Z původních objektů se rekonstrukce dočkají čtyři. Zůstala zde například výtopna s komínem, která se bude měnit na pivovar a komunitní centrum a bude tvořit srdce projektu.

„Klidová zóna s hřištěm na plážový volejbal, park, letní kino, bistro nebo vyhlášená kavárna Industra jsou v areálu lidem k dispozici již teď v zadní části před ZET.office. Aktuálně odstartovala první etapa, kdy se začíná měnit jižní část areálu. Velice aktivně komunikujeme i se samotným magistrátem města, funguje zde koordinace i diskuze, nejen s městem ale i s městskými organizacemi. Přímo s městem jsme podepsali spolupráci na 15 let a chystají se i další smlouvy na výstavbu jednotlivých ulic, školy, protipovodňových opatření či nového mostu,“ říká Miroslav Pekník.

Co se dopravy týká, v Nové Zbrojovce jsou dnes pouze areálové, účelové komunikace. To se nicméně začne brzy měnit, vzniknout zde má kompletní nová infrastruktura včetně dopravního napojení na okolní silnice. Zahájena bude výstavba samotné městské třídy, která bude tvořit páteřní komunikaci pro pěší, cyklisty, auta, hromadnou dopravu i zásobování.

Mohlo by vás zajímat

Zprávy a aktuality

Nové městské čtvrti, které změní podobu dnešního Brna

Také město Brno se vydalo cestou obnovy brownfieldů. Jedná se o velké téma současnosti, neboť tato mnohdy velmi zanedbaná území poskytují prostor pro novou výstavbu přímo v centrech velkých měst. V těchto lokalilách vznikají nové městské čtvrti a stejně tomu je i v moravské metropoli. Jednou z chystaných akcí je například chytrá čtvrť RE:Špitálka.

Mohlo by vás zajímat

Zprávy a aktuality

CPI Properity Group koupila pozemek u stanice metra Nádraží Holešovice

Realitní skupina CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka koupila v Praze za víc než 725 milionů korun hektarový pozemek u stanice metra Nádraží Holešovice. Pozemek je určen k výstavbě budov pro kancelářské a obchodní účely.

Mohlo by vás zajímat

Development a stavby

CPI Hotels modernizuje hotely. Společnost jde naproti ekologickým trendům

CPI Hotels, největší česká hotelová skupina, modernizuje prostory hotelových komplexů. Mezi zrekonstruovanými hotely je Mamaison Residence Downtown Prague či Clarion Congress Hotel Prague, který se oprav dočkal po jedenácti letech. CPI Hotels se rekonstrukcemi snaží přiblížit celosvětovým trendům a aktivně přemýšlí nad ekologicky šetrným provozem.

Mohlo by vás zajímat

Zprávy a aktuality

Sdílený životní styl se odráží i v developerských projektech

Je velmi důležité, aby okolí domu vytvářelo komfortní prostředí, lákalo k trávení volného času venku a přispívalo tak ke zdravému životnímu stylu i životní pohodě. Developeři si proto stále častěji uvědomují svou společenskou odpovědnost. Je pro ně také důležité, aby věděli, jaký typ lidí bude v jejich projektu bydlet a jaká komunita již ve stávajícím sousedství funguje. I oni si jsou vědomi, že trendem spokojeného bydlení se stává sdílený životní styl.

Doporučené pořady

TV Architect v regionech
Nový díl

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl