ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Architekti David Bureš a Radek Pasterný z ateliéru CL3

TV Architect představuje - Architekti David Bureš a Radek Pasterný z ateliéru CL3

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Architekti Jiří Vojtěšek a Jakub Roleček z ateliéru KEEO architekti

zrušit

9 m 07 s / Autor: Fotografie: Tomáš Slavík

Atelier CL3 je architektonickou a obchodní společností, která vznikla v rámci platformy sdružení architektů Colllab studio – laboratoře přesahující pouhé projektování. Kancelář nejprve pracovala na menších různorodých projektech, postupně se ale architekti dostali k velkým věcem, jako jsou bytové domy, mateřské školky i hotelové komplexy. Našimi hosty byli architekti David Bureš a Radek Pasterný, ti představili své úspěšné realizace i chystané projekty.

Rodinný dům Moravský Krumlov

„Tento dům jsem si navrhl pro svoji vlastní rodinu před několika lety. Dům upozorňuje na to, že novostavby lze vytvářet i ve staré vesnické zástavbě, a přitom s respektem k místu. Černá barva fasády upozorňuje na díru, kterou jsme zaplnili. Dům by měl lehce provokovat, což se asi povedlo,“ říká Radek Pasterný.

Apartmány Filipovice 

Stavby uprostřed Jeseníků nesou množství tradičních prvků, jako je sedlová střecha či použití modřínu z místních lesů, přesto se jedná o soudobé až minimalisticky jednoduché pojetí při zachování architektury Jesenicka. Lodžie jsou kontrastní k fasádě svým barevným pojetím a spolu s přísně čtvercovými okny stejné barvy rámů vyzdvihují charakter objektů.

Rekonstrukce budovy mateřské školy v Polánce 

Objekt mateřské školy se nachází v části Polánka, zhruba 3 km od centra Moravského Krumlova. Dříve zde již obecní školka fungovala, poslední rekonstrukce však proběhla v 70. letech. „Přišli jsme s radikální rekonstrukcí, kdy jsme odstranili přístavky kotelny a skladu uhlí, které dnes nejsou potřeba. Chtěli jsme vytvořit nové hřiště a bezpečný předprostor školky,“ říká Radek Pasterný. Hlavní provoz školky se odehrává v prvním patře a kromě ní je zde i v parteru budovy obchod a zázemí pro Spolek občanů Polánky, jenž obstarává kulturní akce obce.

Bytový dům Bratislavská 51

„Tato vyloučená lokalita v Brně zažívá aktuálně dynamický rozvoj. Chtěli jsme zde vytvořit bydlení pro hendikepované či důchodce, které by město mohlo nabízet k nájmu. Navrhli jsme kvalitní městský bytový dům za využití levně pořízených materiálů,“ říká David Bureš. Novostavba navržená do proluky v ulici Bratislavská nedaleko radnice Brno-sever svou polohou uzavírá nedokončený městský blok činžovních domů z předválečného období.

Ateliér CL3 aktuálně pracuje na různorodých projektech od náměstí až po nájemní bydlení. Aktuálně architekti pracují například na přestavbě chátrajícího hotelu uprostřed jesenických lesů na moderní apartmány s názvem Lesní stráně. Dalším chystaným projektem je také atypická satelitní vesnička u Moravských Budějovic.

Mohlo by vás zajímat

Zprávy a aktuality

Horské apartmány Filipovice v duchu původní architektury Jesenicka

Luxusní a velmi citelně architektonicky pojatý projekt se nachází v atraktivní a turisty celoročně vyhledá vesničce Filipovice v centru chráněné krajinné oblasti Jeseníků. Soudobé, až minimalisticky jednoduché pojetí staveb volně navazuje na tradiční tvarosloví původní architektury Jesenicka. Autory projektu jsou architekti ze studia Collab. Developerem je pak společnost DOMOPLAN.

Mohlo by vás zajímat

Brownfield
12 m 21 s

Josef Molnár. hlavní manažer projektů DOMOPLAN

DOMOPLAN je česká developerská a investiční společnost založená roku 2010 v Brně místním podnikatelem Tomášem Vavříkem. Společnost se zaměřuje na výstavbu rezidenčních komplexů, bytových domů a horských apartmánů. DOMOPLAN si zakládá na spolupráci s řadou mladých a kvalitních architektů a interiérových designérů. Spolupracují například se Studiem Identity Design či architektonickou kanceláří Kuba & Pilař architekti. Společnost přináší do České republiky zajímavé přístupy ze zahraničí. K nejvýznamnějším projektům patří Vila Božetěchova, Horské apartmány Filipovice či bytový dům Domino.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu