ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Aktuální projekty ateliéru SENAA: Wellness u větrného mlýnu či městský bazén v Kyjově

TV Architect představuje - Aktuální projekty ateliéru SENAA: Wellness u větrného mlýnu či městský bazén v Kyjově

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Menšík Skrušný Architects + Builders

zrušit

9 m 26 s

Brněnský architektonický ateliér SENAA aktuálně chystá několik zajímavých projektů. Pod dohledem stěžejních členů týmu, kterými jsou Jan Sedláček a Václav Navrátil, vzniká například moderní wellness v blízkosti památkově chráněného mlýna či nový městský bazén v Kyjově. Architekt Jan Sedláček nám ale představil i další zajímavé projekty.  

Wellness u větrného mlýna

„Stávající větrný mlýn je památkově chráněný objekt. Stojí na samotě v severních Čechách a investoři nás oslovili s tím, že zde chtějí vybudovat zázemí s wellness, které by nenarušilo vzhled stavby,“ říká architekt Jan Sedláček.

Architekti proto většinu zázemí navrhli do blízké vzdálenosti a zabudovali pod terén v podobě zelených vln se zelenou střechou a obrovskými kameny, které objekt integrují do krajiny. Vycházeli z konceptu jeskyně a práce s živly. Vznikne zde bazén se slanou vodou, sauna, vířivka či otevřené ohniště.

Novostavba základní školy v obci Nesovice

„S obcí Nesovice již delší dobu spolupracujeme, navrhovali jsme zde například půdní vestavbu pro stávající základní školu, pokračovali jsme sportovištěm a nyní pokračujeme v rozvoji další části areálu. Navrhli jsme zde novostavbu základní školy a mateřskou školku,“ říká Jan Sedláček.

Architekti navrhli budovu ve vhodném měřítku, což se podařilo vytvořením křídel, která se protínají a vytvářejí mezi sebou různá atria a zákoutí. Studenti tak budou mít možnost se potkávat na čerstvém vzduchu.

Městský bazén Kyjov

„Projekt je před dokončením, pokračuje výstavba hlavní části krytého bazénu a wellness centra. Areál by se měl otevřít v září. Už nyní jsou zde naplánované další atrakce, jedná se například o tobogán či venkovní ceremoniální saunu,“ říká Jan Sedláček.

Architektura budovy zapadá do okolní zástavby. Díky decentní cihlové fasádě a hliníkovým lamelám navazuje stavba na sousední rodinné domy. Hlavním motivem je natočení vnitřního plaveckého bazénu o devadesát stupňů vůči celému objemu stavby. V kombinaci s celoplošným zasklením bazénové haly můžou návštěvníci vnímat propojení s venkovním areálem.

Vila u Brna

„Vila má černý obklad z kamenné dýhy a její koncept spočívá ve vytvoření různých menších i větších prostor. Objekt je uprostřed zeleně, jedná se tedy o solitér, který vytváří různá atria vhodná k posezení a relaxaci. Pracujeme zde i s různými výškami prostor, propojováním místností a průhledy stropu. Dům je díky moderním technologií nízkoenergetický. Vila má velmi zajímavé proporce a nabídne unikátní bydlení,“ říká Jan Sedláček.

Mohlo by vás zajímat

Architekti
4 m 13 s

Chystané projekty architektonického studia SENAA – vzniká bytový dům i moderní statek

Pod vedením architektů ze studia SENAA, v jehož čele stojí Jan Sedláček a Václav Navrátil, vzniká v současné době několik velmi zajímavých projektů. V centru Luhačovic by měl vyrůst nový bytový dům, v jižních Čechách se pak rekonstrukce dočká starý barokní statek. Co dalšího se chystá?

Mohlo by vás zajímat

Veřejné stavby
17 m 18 s

SENAA (Jan Sedláček, Václav Navrátil)

Architektonický ateliér SENAA založili architekti a spolužáci z Fakulty architektury VUT Brno Jan Sedláček a Václav Navrátil. Oba mají zkušenosti jak z českých, tak zahraničních kanceláří, působili v Brně, Praze, Rotterdamu, Los Angeles či New Yorku. Ateliér se zabývá architekturou i urbanismem. V jejich portfoliu najdeme jak novostavby, tak rekonstrukce a návrhy interiérů. Mezi jejich významná díla patří například Rodinný dům s atriem, který vyrostl v srdci Pálavy či Sportovní areál Židlichovice a Městský bazén Kyjov.

Mohlo by vás zajímat

Města a urbanismus
2 m 48 s

Architektonický ateliér SENAA

A je tady další z řady brněnských rozhovorů. Tentokrát jsme se zeptali zástupců ateliéru SENAA, podle čeho vybírají projekty, které nakonec realizují. Další otázka se týkala zlomového projektu tohoto ateliéru. 

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

TV Architect v regionech
Nový díl

TV Architect v regionech

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl