ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Kategorie Development a stavby CPI Properity Group koupila pozemek u stanice metra Nádraží Holešovice

CPI Properity Group koupila pozemek u stanice metra Nádraží Holešovice

CPI Properity Group koupila pozemek u stanice metra Nádraží Holešovice
23. 12. 2019 / Autor: Romana Landová, ČTK. CPI koupila nové pozemky. Foto: CPI PG

Realitní skupina CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka koupila v Praze za víc než 725 milionů korun hektarový pozemek u stanice metra Nádraží Holešovice. Pozemek je určen k výstavbě budov pro kancelářské a obchodní účely.

CPI kritizuje plánovaný společný podnik k rozvoji stanice Nádraží Holešovice a jeho okolí, který chce pražský dopravní podnik (DPP) založit s firmou Nové Holešovice Development ovládanou skupinou Karlín Group. CPI má o pozemky u stanice zájem a dopravní podnik by na ně měl podle ní vypsat výběrové řízení. DPP to dosud odmítal s tím, že by nedávalo smysl uzavřít partnerství s firmou, které kolem stanice žádné pozemky nepatří.

Pozemek CPI koupila vedle severního vestibulu stanice metra C Nádraží Holešovice. Upozornila, že vzhledem k jeho rozloze zaplatila za každý metr čtvereční téměř 73.000 korun. „Cena, kterou CPI Property Group za pozemky zaplatila, jasně ukazuje reálnou tržní hodnotu pozemků v okolí stanic metra v centrální části Prahy," komentoval transakci výkonný ředitel CPI Property Group Zdeněk Havelka.

V jižní a střední části rozvojového území Bubny-Zátory vlastní CPI dalších víc než 200.000 metrů čtverečních. „Věříme, že brzy dojde nejen k úspěšnému schválení územní studie, ale i k úpravě územního plánu a jeho následnému schválení," uvedl Havelka. Pražské Bubny spolu s brněnským areálem Nová Zbrojovka se podle něj stávají hlavní oblastí developmentu skupiny CPI Property Group.

Zpracována právní analýza

Plánovaný společný projekt DPP a společnosti Nové Holešovice Development počítá s opravou severního vestibulu stanice metra a výstavbou administrativních a bytových domů v okolí. DPP má u stanice pozemky, které jsou podle zástupců města a podniku bez dohody s vlastníky okolních parcel nezastavitelné. Okolní pozemky vlastní skupina Karlín Group, dohoda s ní je proto podle zástupců podniku logickým krokem.

Plán na společný podnik vyvolal tření ve vedení Prahy. Spolu s opozicí ho kritizují koaliční Spojené síly pro Prahu (TOP 09 a STAN). Pražský dopravní podnik na žádost primátorova náměstka Adama Scheinherra (Praha Sobě) zadal zpracování dvou nezávislých analýz postupu a podmínek připravovaného společného podniku. DPP si už v minulosti nechal zpracovat právní analýzy, podle nichž jsou kroky podniku v pořádku.

CPI Property Group má sídlo v Lucembursku a její akcie jsou obchodované na frankfurtské burze. Vlastní nemovitosti v Česku, Maďarsku, Polsku, na Slovensku a v Chorvatsku a v menším rozsahu také ve Švýcarsku, Francii, Rumunsku, Rusku a Velké Británii. Firma nedávno oznámila, že za jedno euro převezme zadluženou developerskou společnost podnikatele Lucy Parnasiho, která je největším vlastníkem nemovitostí v Římě. CPI část dluhů zaplatí. Vítek vlastní v CPI Property Group většinový podíl 87,8 procenta. Podle časopisu Forbes je jedním z osmi českých dolarových miliardářů.

Psali jsme také:

CPI Hotels modernizuje hotely. Společnost jde naproti ekologickým trendům

CPI PG se vrací k developmentu, kupuje pozemky pro rezidenční výstavbu

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl