ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Chystané projekty architektonického studia SENAA – vzniká bytový dům i moderní statek

Chystané projekty architektonického studia SENAA – vzniká bytový dům i moderní statek

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Ivo Lukačovič, partner v ateliéru Liprojekt

zrušit

4 m 13 s

Pod vedením architektů ze studia SENAA, v jehož čele stojí Jan Sedláček a Václav Navrátil, vzniká v současné době několik velmi zajímavých projektů. V centru Luhačovic by měl vyrůst nový bytový dům, v jižních Čechách se pak rekonstrukce dočká starý barokní statek. Co dalšího se chystá?

Bytový dům v centru Luhačovic

„Jedná se o bývalý hotel v centru města. Je to dominanta 80. let. My jsme navrhli přestavbu na terasovitý dům s výhledy do okolí a na centrum Luhačovic. Projekt se připravuje, je před vydáním stavebního povolení. Věříme, že stavba přinese zajímavý a svěží vítr do architektury Luhačovic,“ říká Jan Sedláček.

V Luhačovicích se jedná o výraznou stavbu, která se tyčí ve svahu s výhledem na celé město. Vzniknout zde mají lázeňské apartmánové byty, které budou sloužit jako druhé bydlení.

„Naším záměrem je doplnit stávající kapacity lázní, ne je nahradit. Vycházíme z tradice lázní, luhačovické promenády a funkcionalismu, který je blízký této čtvrti. Bude se jednat o apartmánový dům, kde budou byty ve vyšším standardu s terasami a balkony," doplňuje Sedláček.

Mohlo by vás zajímat

Veřejné stavby
17 m 18 s

SENAA (Jan Sedláček, Václav Navrátil)

Architektonický ateliér SENAA založili architekti a spolužáci z Fakulty architektury VUT Brno Jan Sedláček a Václav Navrátil. Oba mají zkušenosti jak z českých, tak zahraničních kanceláří, působili v Brně, Praze, Rotterdamu, Los Angeles či New Yorku. Ateliér se zabývá architekturou i urbanismem. V jejich portfoliu najdeme jak novostavby, tak rekonstrukce a návrhy interiérů. Mezi jejich významná díla patří například Rodinný dům s atriem, který vyrostl v srdci Pálavy či Sportovní areál Židlichovice a Městský bazén Kyjov.

Rezidence na Lukách

„Jedná se o rekonstrukci bývalého výrobního areálu v brněnských Židenicích. Architektonické studio SENAA zde chystá přestavbu a dostavbu opuštěných budov. Vzniknout by zde měly dva bytové domy včetně parkovacího domu. Zajímavostí zde pak budou předzahrádky i samostatné zahrady. Tento projekt přispěje k budoucímu rozvoji této lokality," říká Václav Navrátil.

Statek v jižních Čechách

Aktuálně architekti pracují také na rekonstrukci jihočeského statku, který je památkově chráněný. Jedná se o kombinaci bydlení a technologické části. Místo by totiž mělo sloužit k výrobě ciderů z jablek z okolních sadů. 

„Barokní památkově chráněný statek projde kompletní rekonstrukcí. Jedno křídlo bude čistě obytné a ve starém barokním špýcharu bude degustační místnost se sklepem. Ke statku patří velký jabloňový sad," říká Václav Navrátil.

Cílem architektů je zde navázat na historii daného místa a zároveň jej přizpůsobit modernímu životu a současným standardům bydlení.

Psali jsme také:

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu