ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Chystané projekty architektonického studia SENAA – vzniká bytový dům i moderní statek

Chystané projekty architektonického studia SENAA – vzniká bytový dům i moderní statek

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Ivo Lukačovič, partner v ateliéru Liprojekt

zrušit

4 m 13 s

Pod vedením architektů ze studia SENAA, v jehož čele stojí Jan Sedláček a Václav Navrátil, vzniká v současné době několik velmi zajímavých projektů. V centru Luhačovic by měl vyrůst nový bytový dům, v jižních Čechách se pak rekonstrukce dočká starý barokní statek. Co dalšího se chystá?

Bytový dům v centru Luhačovic

„Jedná se o bývalý hotel v centru města. Je to dominanta 80. let. My jsme navrhli přestavbu na terasovitý dům s výhledy do okolí a na centrum Luhačovic. Projekt se připravuje, je před vydáním stavebního povolení. Věříme, že stavba přinese zajímavý a svěží vítr do architektury Luhačovic,“ říká Jan Sedláček.

V Luhačovicích se jedná o výraznou stavbu, která se tyčí ve svahu s výhledem na celé město. Vzniknout zde mají lázeňské apartmánové byty, které budou sloužit jako druhé bydlení.

„Naším záměrem je doplnit stávající kapacity lázní, ne je nahradit. Vycházíme z tradice lázní, luhačovické promenády a funkcionalismu, který je blízký této čtvrti. Bude se jednat o apartmánový dům, kde budou byty ve vyšším standardu s terasami a balkony," doplňuje Sedláček.

Mohlo by vás zajímat

Veřejné stavby
17 m 18 s

SENAA (Jan Sedláček, Václav Navrátil)

Architektonický ateliér SENAA založili architekti a spolužáci z Fakulty architektury VUT Brno Jan Sedláček a Václav Navrátil. Oba mají zkušenosti jak z českých, tak zahraničních kanceláří, působili v Brně, Praze, Rotterdamu, Los Angeles či New Yorku. Ateliér se zabývá architekturou i urbanismem. V jejich portfoliu najdeme jak novostavby, tak rekonstrukce a návrhy interiérů. Mezi jejich významná díla patří například Rodinný dům s atriem, který vyrostl v srdci Pálavy či Sportovní areál Židlichovice a Městský bazén Kyjov.

Rezidence na Lukách

„Jedná se o rekonstrukci bývalého výrobního areálu v brněnských Židenicích. Architektonické studio SENAA zde chystá přestavbu a dostavbu opuštěných budov. Vzniknout by zde měly dva bytové domy včetně parkovacího domu. Zajímavostí zde pak budou předzahrádky i samostatné zahrady. Tento projekt přispěje k budoucímu rozvoji této lokality," říká Václav Navrátil.

Statek v jižních Čechách

Aktuálně architekti pracují také na rekonstrukci jihočeského statku, který je památkově chráněný. Jedná se o kombinaci bydlení a technologické části. Místo by totiž mělo sloužit k výrobě ciderů z jablek z okolních sadů. 

„Barokní památkově chráněný statek projde kompletní rekonstrukcí. Jedno křídlo bude čistě obytné a ve starém barokním špýcharu bude degustační místnost se sklepem. Ke statku patří velký jabloňový sad," říká Václav Navrátil.

Cílem architektů je zde navázat na historii daného místa a zároveň jej přizpůsobit modernímu životu a současným standardům bydlení.

Psali jsme také:

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl