ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Architekti Jiří Vojtěšek a Jakub Roleček z ateliéru KEEO architekti

TV Architect představuje - Architekti Jiří Vojtěšek a Jakub Roleček z ateliéru KEEO architekti

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Architekti Jan Skoumal a Adam Zezula ze studia UYO architekti

zrušit

11 m 37 s

Ateliér KEEO byl založen roku 2013 v Brně. Architekti Jiří Vojtěšek a Jakub Roleček při plánování svých projektů čerpají ze zkušeností v českých i v zahraničních studiích. Atelér působí v oblastech architektury, urbanismu a krajinářské tvorby. Roku 2019 získal ateliér první cenu v kategorii novostavby v soutěži Grand Prix Architektů za rozhlednu Stezka nad vinohrady.

Kobylská stezka nad vinohrady

Zadáním obce Kobylí bylo vytvořit rozhlednu, která přiláká turisty. Místem pro kobylskou rozhlednu se přirozeně stal Kobylí vrch, vinicemi osázený kopec s pozvolným sklonem a rovinatým vrcholem a současně nejvyšším bodem v širokém okolí. „Bylo nám jasné, že k návrhu musíme přistupovat s citlivým ohledem na krásné vinařské okolí. Smyslem stavby neměl být pouze výhled. Chtěli jsme nenarušit krajinu a splynout s okolím. Rozhodli jsme se vytvořit rozhlednu na motivy kruhu, jedná se spíše o nakloněnou rovinu či rampu z které je nádherný výhled, a přitom se nejedná o žádný stožár,“ říká architekt Jiří Vojtěšek. Výsledkem je rozhledna s výsečí 334° a nejvyšším bodem ve výšce 7,5 metrů. Atrakce je přístupná i pro vozíčkáře.

Vinařství Štěpán Maňák

„Zadáním rodiny Maňákových bylo vytvořit koncept galerie či showroomu, kde by bylo možné vína reprezentovat. Stavba vznikla přímo za vinařskou halou s krásným výhledem na místní kostel. Vytvořili jsme trojúhelníkovou stavbu, která se otvírá do prostranství před vinařstvím. Je zde kromě reprezentativních prostor i prodejna a tanková hala,“ říká Jiří Vojtěšek.

Mateřská škola Zaječí

Základní myšlenkou projektu rozšíření kapacity mateřské školy byla plně bezbariérová přístavba, která navazuje na stávající západní křídlo školky. „Cílem bylo vytvořit přístavbu během běžného provozu stávající školky, bourací práce jsme proto plánovali až na prázdniny. Budovy jsou propojené jak z hlediska stavebně-technického, tak provozního. Přístavba je tvořena ze dvou protínajících se kvádrů. Stavba navazující na stávající budovu je vstupní a zahrnuje šatnu, hygienické zázemí a administrativu. V druhé části najdeme dvě třídy mateřské školy,“ říká Jakub Roleček.

Bytový komplex Břeclav

Komplex vyrůstá v místech bývalé školky, která roky chátrala. Cílem bylo vytvořit bytový komplex se 3 zónami. „Rozhodli jsme se zachovat zdejší zeleň a budovy plánovat tak, aby stávající stromy a další rostliny spíše obklopovaly,“ říká Jakub Roleček. V severní části je zóna parkování s komunikací. Prostřední část je využita pro výstavbu 11 řadových dvojdomků a jednoho bytového domu. V jižní části pozemku je zóna stávající zeleně, která bude sloužit jako parkové prostředí pro obyvatele domu. „Aktuálně jsme získali stavební povolení a připravujeme konkrétní stavební práce,“ dodává Roleček.

Další díly pořadu „TV Architect představuje“, kam si pravidelně zveme zajímavé osobnosti a společnosti, můžete vidět ZDE.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu