ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Studentská soutěž Soutěžní návrh na proměnu mrakodrapu N-Tower. Hlasujte pro návrh autorů Rejchl, Petečuk!

Soutěžní návrh na proměnu mrakodrapu N-Tower. Hlasujte pro návrh autorů Rejchl, Petečuk!

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x
Tento návrh soutěží o cenu TV Architect a stáž u Adama Rujbra
Celkové pořadí: 3.
Hlasovat pro tento návrh
30 s

Studentskou soutěž o výtvarné řešení části nejvyšší české budovy N Tower vyhlásila investiční skupina Natland ve spolupráci s Ústavem architektury Fakulty stavební VUT Brno. Zadáním bylo vytvořit plány na možné využití střechy budovy, foyer a fasády. Hlasujte pro jeden z 15 návrhů, který získá Cenu TV Architect. Autor vítězného návrhu bude mít možnost absolvovat stáž u architekta Adama Rujbra.

Projděte si všechny soutěžní návrhy ZDE. Hlasovat pro vybraný návrh můžete jednou denně až do 15.9.2021.

Slova autorů návrhu:

K siluetě

Při bližším zkoumání celkového výrazu stavby jsme došli k závěru, že špička budovy působí až příliš členitým výrazem. Z užitné části vychází 3 obrysy, z nichž každý je zakončen v jiné výšce a dle našeho názoru společně nefungují tak, jak by mohly. Proto navrhujeme subtilní konstrukci, která jakoby protáhne zkosenou východní část až do výšky části středové. Tím dojde k dokončení tvaru a urovnání výškových kót, výsledkem je přívětivější silueta s jasnou dominantou.

K programu

Vzniklé prostory je možno využít více způsoby. V našem návrhu pracujeme s vstupní galerií s možností menšího občerstvení, se zážitkovou lávkou z prosklené konstrukce s výhledem na Brno a s převýšenou „katedrálou“ neboli terasou v oblacích. Ta by sloužila jako rekreační prostor ať už pro zaměstnance N Toweru, nebo pro konání vernisáží až případně pro pronájem prostoru pro konání netradiční svatby.

Galerie

Prostor je orientovaný na západ, tudíž nabízí překrásný výhled na Brno při západu slunce. Je tvořen nosnými sloupy s vysokou četností, mezi ně je možné umístit zavěšené obrazy, vždy ob jednu mezeru, aby zůstaly průhledy na Brno. Sloupová konstrukce vytváří hru stínů a světla, která společně s vínem umocní zážitek z pobytu. V severní části se nachází několik stolů na rezervaci pro nejdražší kávu v Brně.

Lávka

Jedná se o přechodný prostor mezi Galerií a Terasou. Je zde patrná jakási gradace, z nízkého prostoru galerie přecházíme po lávce téměř bez zakrytí až do uzavřeného, ale převýšeného prostoru Terasy.

Terasa

Jinak také „katedrála“. Prostor pro rekreaci a ranní kávu s výhledem směrem na východ, ale i pro velkolepou vernisáž, nebo pro konání netradiční svatby či jiných akcí. Hlavní loď je tvořena sloupovým šikmým systémem s vysokou četností dosahující až na vrchol N Toweru. Vzniká monumentální převýšení, které vytváří emocionální zážitek. V prostoru by se případně mohla nacházet zeleň. Na hlavní stěně se nabízí možnost umístit instalaci obrazů.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu