ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Kategorie Architektura a urbanismus Interiéry Reportáž: Čeští interiéroví architekti a designéři byli oceněni na slavnostním předávání cen Czech Interior Award 2024

Reportáž: Čeští interiéroví architekti a designéři byli oceněni na slavnostním předávání cen Czech Interior Award 2024

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x
11 m 38 s

Soutěž interiérového designu CZECH INTERIOR AWARD má své historicky první vítěze. Celkem se do soutěže přihlásilo 222 projektů, z nichž devítičlenná porota vybrala v pěti kategoriích ty nejlepší z nich. Vítězové byli vyhlášeni v PVA EXPO PRAHA Letňany při souběhu veletrhů FOR INTERIOR, FOR GARDEN a DESIGN SHAKER. S TV Bydlení a TV Architect jsme jako hlavní mediální partner měli tu čest udělit Cenu TVbydleni.cz, kterou předal náš generální ředitel Míra Hejda.

Soutěž CZECH INTERIOR AWARD pořádaná společností ABF a.s. představuje jediné ryze české ocenění práce tuzemských profesionálních interiérových architektů a designérů. Ti přihlašovali své realizované návrhy v oblasti privátních i veřejných interiérů, a to jak interiérové celky, tak i jednotlivé místnosti.

„Díky úspěšnému prvnímu ročníku soutěže CZECH INTERIOR AWARD jsme mohli seznámit veřejnost s obrovským množstvím kvalitních projektů, kterých se přihlásilo celkově 222. Jejich úroveň ukázala, jaké špičkové úrovně obor českého interiérového designu dosahuje. Věřím, že soutěž přinesla nejen radost vítězům, ale také inspiraci všem, kteří se chystají zařizovat vlastní interiér,“ řekla ředitelka veletrhů FOR INTERIOR a DESIGN SHAKER Věra Špáňová.

Do čela poroty zasedla předsedkyně Iva Bastlová, jejími kolegy byli Veronika Loušová, Šárka Daňková, Jan Fišer, Jana Potiron, Míra Hejda, Ferdinand Chrenka, Elisabetta Rizzato a Lucia Haraslínova. Tito odborníci rozhodovali o vítězích v pěti vyhlášených kategoriích, kromě toho byly uděleny ještě dvě ceny - cena TVbydleni.cz a Cena veřejnosti.

Vítězové jednotlivých kategorií:

SOUKROMÝ INTERIÉR – PROPOJENÝ PROSTOR

Víkendový dům Plechovka s dřevěným srdcem od ateliéru under-construction architects byl oceněn pro skvělou práci s malým prostorem a perfektní spojení interiéru jako celku, jež je kompaktní.

SOUKROMÝ INTERIÉR – JEDNOTLIVÉ MÍSTNOSTI

Dětský pokoj pro dvě školačky od studia design ATAK porotci ocenili za skvělou práci s prostorem, a to jak v horizontální, tak i vertikální poloze. Líbila se i řada dalších detailů, které projekt obsahuje.

VEŘEJNÝ INTERIÉR – HOTEL/UBYTOVACÍ ZAŘÍZENÍ

Na seně – glampingová stodola na louce v Beskydech od RMBA Architekti získala cenu hlavně za atmosféru a zážitek, který přinese těm, kteří se zde ubytují.

VEŘEJNÝ INTERIÉR – RESTAURACE, KAVÁRNA, BAR

Projekt Pivnice na Štokách Bernard od B2 Architecture byl vybrán jako vítěz z důvodů práce s prostorem a také s detaily zařízení a různými neočekávány prvky v jinak očekáváném stylu pivnice.

VEŘEJNÝ INTERIÉR – KOMERČNÍ A PREZENTAČNÍ PROSTORY

Obnova Červeného kostela v Olomouci od Miroslava Pospíšila z atelier-r byla oceněna za velice citlivé propojení historického objektu s moderním víceúčelovým vybavením, které dává celku osobitý charakter. Porotu zaujalo materiálové řešení a charakteristický výběr svítidel.

CENA TVBYDLENI.CZ

Rodinná vila Dům pod vrbou – vstupní prostor od boq architekti reflektuje dvě zásadní věci, a tedy propojení s exteriérem a designový minimalismus. Jedná se o úžasné moderní propojení bez nutnosti dalšího vybavení. „Obraz tu nemusí viset na zdi – díváte se na něj z oken každý den a každý den je trochu jiný,“ uvedl generální ředitel skupiny Living Media Míra Hejda.

CENA VEŘEJNOSTI

Nejvíce hlasů od veřejnosti získal projekt Rekonstrukce 10 mezonetových pokojů v nejvyšším patře hotelu Svornost v Harrachově od No Limits Design. Hlasující ocenili stylovou rekonstrukci navazující na dvě již proběhlé etapy.

Podívejte se také na rozhovor s ředitelem Wellness hotelu Svornost:

Mohlo by vás zajímat

Aktuality

Czech Interior Award: Známe nejlepší české soukromé i komerční interiéry. Cenu TV Bydlení získává unikátní vstupní hala rodinné vily

Jediné výhradně české ocenění v oblasti interiérového designu Czech Interior Award zná ty nejlepší realizace. Na slavnostním vyhlášení výsledků na veletrhu FOR INTERIOR byli vyhlášeni vítězové všech pěti hlavních kategorií. Jeden projekt si navíc odnáší Cenu TV Bydlení a jeden Cenu veřejnosti. Pojďte se s námi podívat na ty nejúspěšnější projekty a nechte se inspirovat.

Mohlo by vás zajímat

Aktuality

Vítězný projekt Czech Interior Award: Plechová chata klasického tvaru v sobě skrývá útulný a praktický interiér ze dřeva

Czech Interior Award zná nejlepší české soukromé i komerční interiéry. V uplynulých dnech proběhlo slavnostní vyhlášení jediné výhradně české soutěže v oblasti interiérového designu. My vám nyní představíme interiér, který získal prvenství v kategorii Soukromý interiér – Propojený prostor. Stal se jím projekt Plechovka s dřevěným srdcem od ateliéru under-construction architects.

Mohlo by vás zajímat

Aktuality

Vítězný projekt Czech Interior Award: Dětský pokoj pro dvě sestry poskytuje vše potřebné včetně soukromí pro obě děti

Sdílení prostoru v dětském pokoji může být výzvou, zejména pokud jde o sourozence s různými zájmy a potřebami. Správné plánování a design mohou vytvořit prostředí, které podporuje harmonii a spolupráci mezi dětmi. Například architekti z ateliéru design ATAK se tohoto úkolu ujali velmi dobře. Jejich projekt s názvem Dětský pokoj pro dvě sestry byl dokonce oceněn cenou Czech Interior Award v kategorii Soukromý interiér – jednotlivé místnosti.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl