CZ
  • EN
Odebírat novinky
Úvod Development a stavby Hotely, obchodní a zábavní centra Vlajkový obchod "Sulwhasoo" v Soulu, Jížní Koreji od Neri&Hu

Vlajkový obchod "Sulwhasoo" v Soulu, Jížní Koreji od Neri&Hu

Přeskočit reklamu
x
4 m 04 s / 12. 11. 2017 / Autor: Neri&Hu
Vlajkový obchod "Sulwhasoo" v Soulu, Jížní Koreji od Neri&Hu

Doslovný a mytologický význam lucerny je v celé asijské historii velmi významný – vede vás temnotou, ukazuje vám cestu a naznačuje začátek a konec cesty. Neri&Hu realizovali radikální přeměnu původní pětipatrové budovy v Soulu v Jižní Koreji na velkou hlavní prodejnu pro přední asijskou značku v péči o pleť Sulwhasoo, která je inspirována těmito významy lucerny. Budova byla navržena korejskou architektonickou společností IROJE a byla postavena v roce 2003. Aby oslavili kořeny této značky, Neri&Hu chtěli vyvinout koncepci silného spojení s asijskou kulturou a tradicemi a umožnit tak zákazníkům objevit bohatství asijské moudrosti, která podtrhuje étos značky Sulwhasoo.

Koncept vychází ze tří klíčových bodů, které byly definovány již na samém začátku projektu – Identita, Cesta a Paměť. Neri&Hu usilují o vytvoření prostoru, který působí na všechny smysly, vtáhne zákazníky už když se blíží k budově, vytvoří zážitek, který se dál rozvíjí během cesty skrze prodejnu a zanechá v nich silný dojem i dlouho poté, co ji opustí. To vedlo ke koncepci lucerny, kde je kontinuální mosazná struktura prvkem, který propojuje celý prostor prodejny a usměrňuje zákazníky při jeho zkoumání.

Při vytváření série prázdných míst a otvorů v budově návštěvníci plně prožívají strukturu, která se pohybuje prostorem a obklopuje různé programy. Zrcadlové hmoty jsou vloženy do dřevěné krajiny a reflektují a zesilují zdánlivě nekonečnou strukturu. Křehká konstrukce spočívá na pevném podkladu širokých dřevěných podlahových desek, které místy stoupají a vytvářejí dřevěné pulty s vloženými masivními kamennými bloky, na jejichž vrcholcích jsou výrobky Sulwhasoo vystaveny jako vzácné předměty. i když má struktura lucerny primárně funkci provádět návštěvníka, je také zdrojem světla: uvnitř něj visí speciální osvětlovací prvky, které přeměňují tuto strukturu na hlavní atribut s cílem zarámovat a zvýraznit vystavené produkty.

Při procházení pěti podlažími návštěvníci zažívají změny v atmosféře. Lázeňský prostor v nejnižším podlaží s tmavými cihlovými stěnami, zemitými šedými kameny a teplou dřevěnou podlahou dává návštěvníkům pocit intimity a útočiště. Při pohybu budovou se paleta materiálů zesvětluje a otevírá, čímž vyzývá návštěvníky k interakci s prostorem, a nakonec vrcholí střešní terasou s volně plynoucí mosaznou strukturou zábradlí, která rámuje široké výhledy na okolní město. Cesta je ve znamení ustavičného rozporu mezi dvěma protiklady: z uzavřenosti k otevírání, od tmavé ke světlé, od jemné k masivní. Holistický přístup ke koncepci lucerny – od vesmíru až ke světlu – dává návštěvníkům pocit nekonečné fascinace a vybízí je, aby prozkoumali prostory a produkty s vášní a radostí.

Web – Neri&Hu
Facebook – Neri&Hu
Instagram – Neri&Hu

Články na Tv Architect:

Garáž autoservisu "B+" v Pekingu, Číně od Neri&Hu

Restaurace "Jean Georges" v Šanghaji, Číně od Neri&Hu

Komunitní centrum 'Design Republic' v Šanghaji, Číně od Neri&Hu

kanál Neri&Hu

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2019 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl