ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect na Slovensku Architekt Juraj Duška ze společnosti VI Group

TV Architect na Slovensku - Architekt Juraj Duška ze společnosti VI Group

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect na Slovensku - Architekti Tomáš Šebo a Igor Lichý z ateliéru Architekti Šebo Lichý

zrušit

SK redakce TV Architect
11 m 15 s

Společnost VI Group vznikla na Slovensku v roce 2005 a v současnosti zde patří mezi TOP 10 developerských společností. Založili ji bratři Richard a Juraj Duškovi, absolventi architektury a zkušení developeři. I přes to, že se společnost dynamicky rozvíjí a začala realizovat projekty i v České republice, stále si zachovává rodinný charakter. Naším hostem v bratislavském studiu byl architekt Juraj Duška.

Polyfunkční dům Matadorka

Polyfunkční bytový komplex se nachází v bezprostřední blízkosti železniční stanice Bratislava - Petržalka. Majitelům poskytuje vysoký standard bydlení spolu s všestrannou občanskou vybaveností. Dominantní obytná věž má 29 pater a nabízí výjimečný výhled na panorama hlavního města a zároveň se stává novým městotvorným a orientačním bodem. Projekt získal prestižní mezinárodní ocenění EAE Award 2021. „Je zde i parter, kde jsou umístěné nejrůznější služby. Projekt čítá 334 bytů a 16 vybavených nebytových prostor,“ říká architekt Juraj Duška.

Apartmánové domy Gerlach Resort

Gerlach Resort nabídne bydlení i rekreaci v nádherném prostředí s výhledem na hřebeny hor. Resort zapadá do tradiční zástavby této lokality. „V Tatrách jsme převzali rozpracovaný projekt od českého investora. Momentálně jsme ve fázi první etapy výstavby, která má 217 bytů. Celkem bude mít projekt tři etapy, přičemž v poslední zde vznikne sportovní hřiště, wellness, restaurace a další občanská vybavenost,“ říká architekt Juraj Duška.

Vila Ľadová

Tato vila je atraktivní rezidenční projekt v jedné z nejlukrativnějších částí Bratislavy. Polyfunkční bytový objekt nabízí 32 bytů a 3 nebytové prostory, má vlastní vnitřní dvůr a soukromou podzemní garáž. Díky moderní architektuře ožila stávající starší zástavba, kterou ale objekt zároveň respektuje. 

Rendez

RNDZ sa nachází v městské části Bratislava – Rača. Tento nový projekt představuje komplex třech budov ve vysokém standardu s veškerou občanskou vybaveností. Je zde 302 bytů a apartmánů s balkony. „Nyní stavbu kolaudujeme a v nejbližších dnech ji budeme odevzdávat klientům. Prodej je velmi úspěšný,“ říká architekt Juraj Duška.

Aktuálně VI Group realizuje projekt Verdena. Jedná se o komornější rezidenční projekt v lokalitě Bratislava - Rača, Krasňany. Moderní dům s nadčasovou fasádou plné zeleně nabídne kolem 70 bytů. Další chystaný projekt Topolčianska vyroste v dostupné bratislavské lokalitě Petržalka-Draždiak.   

V České republice VI Group realizoval projekt s 240 byty s názvem Velvaria Residence. Najdeme ho v pražských Horoměřicích. Dále v Praze připravuje projekt Kolčavka, jednat se bude o městský bytový dům s vnitřními garážemi a moderní fasádou.

Další díly pořadu „TV Architect na Slovensku“ můžete vidět ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Kategorie
13 m 52 s

Architekt Andrej Alexy z ateliéru ALEXY & ALEXY architekti

Architekt Andrej Alexy vystudoval Fakultu architektury STU v Bratislavě. Jako spousta jeho kolegů také on začínal v legendárním Stavoprojektu. V roce 1997 společně s kolegy založil studio AEFH, které se zařadilo mezi reprezentanty nové vlny slovenské architektury. V roce 2006 pak společně s otcem, významným slovenským urbanistou Tiborem Alexym, založili ateliér ALEXY & ALEXY architekti. Ateliér má na kontě řadu významných ocenění. Andrej působí také na Fakultě architektury STU, kde společně s architektem Michalom Bogárom vedou ateliér. 

Mohlo by vás zajímat

Kategorie
8 m 10 s

Architekt Tomáš Dimun z DMArchitekti

Slovenský ateliér DMArchitekti funguje od roku 2005 jako pokračování volného sdružení architektů, které v roce 2003 vytvořilo několik nadšených mladých absolventů Fakulty architektury. Vznik studia byl reakcí na několik větších společných zakázek. Ateliér vede architekt Tomáš Dimun, absolvent Fakulty architektury STU v Bratislavě.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu