CZ
  • EN
Odebírat novinky
Úvod Revitalizace a rekonstrukce Historické budovy Komunitní centrum 'Design Republic' v Šanghaji, Číně od Neri&Hu

Komunitní centrum 'Design Republic' v Šanghaji, Číně od Neri&Hu

Přeskočit reklamu
x
4 m 22 s / 12. 11. 2017 / Autor: Neri&Hu
Komunitní centrum 'Design Republic' v Šanghaji, Číně od Neri&Hu

Design Republic Design Commune, která se nachází v centru Šanghaje, se profiluje jako designové centrum, prostor pro shromažďování designérů a návrhářů, kteří obdivují, hloubají, vyměňují si zkušenosti, učí se a konzumují. Je zde umístěna nová vlajková prodejna Design Republic, moderního prodejce nábytku, spolu se směsí designových maloobchodních konceptů nabízejících knihy, módu, osvětlení, doplňky a květiny. Commune bude mít také designovou galerii, prostor pro eventy, kavárnu, restauraci michelinského šéfkuchaře Jasona Athertona a apartmán s jednou ložnicí Design Republic.

Projekt umístěný v historické budově policejního velitelství postaveného Brity v první dekádě minulého století se vyznačuje chirurgickým přístupem k rekonstrukci. Nejdřív opatrně odstranil rozkládající se dřevo a omítku, pak pečlivě obnovil zachovalou červenou cihlovou ze a transplantoval kůži, klouby a orgány u částí, které potřebovaly rekonstrukci. A nakonec připojil zbrusu nové prvky, které jako protetika umožňují stávající budově vykonávat nové funkce a téměř opuštěná budova znovu začíná žít svůj život.

Nahrazením řady značně zchátralých obchodů otočených směrem k ulici, Neri&Hu představili moderní prosklenou vložku v cihlové fasádě. Aby se zdůraznila historická povaha hlavní budovy, periferie v rovině ulice je obklopena průhledným zasklením, které odhaluje stávající cihly a drsné betonové konstrukce. Neri&Hu, vdechující nový život tradičnímu koloniálnímu půdorysu budovy, strategicky odstranili některé podlahové desky, stěny a stropní panely, aby vtiskli budově nový charakter, který je vhodný pro nové funkce, na něž nyní budova potřebuje reagovat.

V interiéru byla provedena řada malých a přesných řezů, které odhalily historii a integritu budovy a zároveň vytvořily zážitkové průsečíky pro ucelený zážitek při pohybu v budově. V kontrastu s exteriérem, který byl většinou ponechán nedotčený kvůli památkovým předpisům, byl interiér zcela změněn. Stroze moderní bílé místnosti se nápadně liší od nedotčených zbytků zděných zdí a v některých případech jsou exponovány i dřevěné latě pod rozpadajícími se omítkovými stěnami. Jasná záměrnost za detailností vazeb mezi starým a novým vytváří vizuálně a prostorově strukturální rovnováhu ve vztahu k budově jako celku.

Web – Neri&Hu
Facebook – Neri&Hu
Instagram – Neri&Hu

Další projekty od Neri&Hu :

Garáž autoservisu "B+" v Pekingu, Číně od Neri&Hu

Restaurace "Jean Georges" v Šanghaji, Číně od Neri&Hu

Kanál Neri&Hu

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2019 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl