CZ
  • EN
Odebírat novinky
Úvod Revitalizace a rekonstrukce Historické budovy Tapas bar "The Commune Social" v Šanghaji, Číně od Neri&Hu

Tapas bar "The Commune Social" v Šanghaji, Číně od Neri&Hu

Přeskočit reklamu
x
2 m 35 s / 12. 11. 2017 / Autor: Neri&Hu
Tapas bar "The Commune Social" v Šanghaji, Číně od Neri&Hu

Commune Social, nacházející se v centru Design Commune v Šanghaji, je nová restaurací specializující se na tapas, kterou navrhlo studio Neri&Hu Design and Research Office. Koncept je založený na čerstvých a moderních španělských tapas. Servírované malé pokrmy jsou vkusnými interpretacemi typických tapas s mezinárodním nádechem.

Designová koncepce prostoru zdůrazňuje myšlenku „sdílení“ při konzumování tapas a čtyři vizuálně odlišné místnosti restaurace (tapas bar, jídelna, dezertní bar a tajný bar) mají hostům nabízet různé příchutě a ingredience, aby je sdíleli podobně jako jídlo. Hosté jsou vybízeni, aby se po přípitku v Tajném baru přesunuli do Tapas baru nebo do Jídelny, kde povečeří a jídlo zakončí v Dezertním baru. Každá místnost nabízí něco jiného a každá evokuje jinou atmosféru.

Čtveřice propojených místností nabízí komunitní a společenský aspekt, který je základem originální prostorové koncepce řetězce Social restaurant group. (Patří sem restaurace Pollen Street Social v Londýně a 22 Ships v Hongkongu, obě navržené studiem Neri&Hu.) Přesun během konzumování umožňuje hostům, aby byli v restauraci aktivní a zapojili se při jídle do společenských aktivit.

Design připomíná 22 Ships důrazem na syrové materiály. Neri&Hu tímto způsobem akcentují „svěžest“ vizuálního kontaktu, a zároveň vyvolávají asociaci s čerstvým a syrovým jídlem. Materiály, jako je surové železo, recyklované dřevo, hrubý beton a odkryté cihly, spolupůsobí a vytvářejí pestrou škálu textur a vzorů. Zatímco všechny ostatní prostory mají rustikální industriální syrový charakter, Dezertní bar s nimi kontrastuje svou klinickou bělostí -- světlým zařízením a doplňky připomíná zubařskou ordinaci. Záměrem je povznést dezert servírovaný na čistém pozadí ze „závěrečného chodu“ na „nadpozemské“ potěšení z kulinářské rafinovanosti a extáze. Zároveň však podobnost se zubařskou klinikou připomíná cenu, kterou zaplatíme za mlsání sladkostí.

Web – Neri&Hu
Facebook – Neri&Hu
Instagram – Neri&Hu

Další projekty od Neri&Hu :

Garáž autoservisu "B+" v Pekingu, Číně od Neri&Hu

Restaurace "Jean Georges" v Šanghaji, Číně od Neri&Hu

Kanál Neri&Hu

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2019 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl