ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Radnice a kulturní centrum v Brně a nové zdravotnické budovy od architekta Adama Rujbra

TV Architect představuje - Radnice a kulturní centrum v Brně a nové zdravotnické budovy od architekta Adama Rujbra

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje... - „Synergie mezi diváky a klienty TV Bydlení a TV Architect, je něco, co extrémně dává smysl,“ říká Míra Hejda, generální ředitel Living Media.

zrušit

7 m 41 s

Společnost Adam Rujbr Architects s.r.o. byla založena v lednu 2004. V čele kanceláře stojí architekt Adam Rujbr. Studio působí v České republice, má ale zkušenosti i ze zahraničí. Hlavními činnostmi společnosti jsou architektura, projekce a inženýrská činnost. Studio se zabývá především moderními stavbami, které jsou šetrné k životnímu prostředí. O tom svědčí jak jejich projekty, tak členství v Radě pro šetrné budovy. Již dlouhou dobu se také kancelář zabývá plánováním zdravotnických budov, mezi ně patří i zajímavý projekt s názvem Dětská léčebna se speleoterapií v Ostrově u Macochy či další část olomoucké nemocnice. 

Radnice a kulturní centrum v Brně

„Začínáme zde další fázi projektové dokumentace. Je to rekonstrukce bývalého kina a radnice v Judrově. Budova byla postavená v 70. letech. Kino už nemá využití, a proto se radnice rozhodla vytvořit zde kulturní a komunitní centrum. Probíhat tady budou divadelní představení, svatby i koncerty. Využíváme podstatu původní budovy a snažíme se jí dát moderní charakter,“ říká architekt Adam Rujbr.

Dětská léčebna se speleoterapií v Ostrově u Macochy

„Léčebna se nachází v Moravském Krasu, kde je také Císařská jeskyně. Jezdí sem na pobyty děti, které trpí astmatem a dýchacími potížemi. Většinu času tráví právě v této jeskyni, prostředí má totiž dobré léčebné účinky,“ říká Rujbr. Pozemek navazuje na území s rodinnými domy. Tvar budovy je inspirován archetypem domku z dětské kresby, rozděleným do pěti funkčně odlišných částí. Jedná se o dvoupodlažní budovu bílé barvy, část objektu je zapuštěná pod terén. Díky svažitosti terénu je objekt přístupný v obou podlažích. „Léčebna slouží také jako škola a počítá se s tím, že bude využívána i veřejnosti. Snažili jsme se zde vytvořit komunitní prostředí,“ říká Adam Rujbr.

Fakultní nemocnice Olomouc

Jedná se o novostavbu pavilonu. Zajímavé je, že uvnitř najdou pacienti maketu bytu či auta, kde budou moci trénovat orientaci, chůzi a další dovednosti v rámci rehabilitace. „Navrhujeme pavilon, který bude sloužit čtyřem klinikám, bude zde interna, oddělení rehabilitací, plicní a infekční oddělení. Je to velký stavební objem na poměrně malé parcele. Budova bude v pasivním standardu,“ říká Adam Rujbr.

Další díly pořadu „TV Architect představuje“ můžete vidět ZDE

Mohlo by vás zajímat:

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu