ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect v regionech Mezinárodní developerská skupina UDI Group se vrací do regionů České republiky a chystá zajímavý projekt v Brně – Husovicích

Mezinárodní developerská skupina UDI Group se vrací do regionů České republiky a chystá zajímavý projekt v Brně – Husovicích

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Petr Hrůša ze studia Ateliér Brno

zrušit

16 m 24 s

UDI Group po mnoha projektech v zahraničí opět koupil pozemky v České republice. Konkrétně se jedná o průmyslový areál v Brně - Husovicích, kde developer chystá ve dvou fázích vystavět projekt určený pro nájemní bydlení. Projekt, který nabídne až 700 bytových jednotek se bude jmenovat Apartments Building Brno Husovice.

Projekt vyroste u Mostecké ulice přímo na nábřeží řeky Svitavy. Na pozemku, kde je dnes 28 rozličných budov s různou výškovou úrovní a využitím, bude skupina připravovat moderní projekt po etapách. První etapa by měla odstartovat na začátku příštího roku, druhá pak přesně za rok. Hotovo by mělo být do konce roku 2028.

„Projekční práce včetně povolení by měly být hotové do půlky roku 2024. Získáváme tak dokonce i předstih. S realizací první fáze se pak počítá začátkem roku 2025. Architektonický návrh jsme zadali místnímu ateliéru Arch.Design,“ říká Jakub Malý, ředitel UDI Group pro Českou republiku.

Současný územní plán zde umožňuje ale jen kanceláře, výrobu a ubytování hotelového typu. To, co chce UDI Group stavět v první etapě je tedy dlouhodobé nájemní bydlení s vyšším standardem služeb, které je dnes v západoevropských městech poměrně žádané. 

„Projekt je směřován na nájemní bydlení. Myslíme si, že Brno tento potenciál má a v zahraničí je tento model naprosto běžný. Bude zde dlouhodobé nájemní bydlení i byty pro studenty. Menší bytové jednotky pak budou určené ke krátkodobému nájmu. Součástí objektu budou vnitrobloky vhodné pro posezení a hru dětí. Oba objekty budou mít také recepci s nepřetržitým provozem,“ říká Jakub Malý.

Domy by v parteru měly mít klasické služby a drobné obchody. Počítá se i s garážemi pro parkování vozů a projektuje se i restaurace. Budovy budou mít zelené střechy, terasy i společné prostory. Stavba v první fázi bude standardní zděná, druhá etapa by měla využívat typizovaná jádra.

Součástí areálu je Mostecká ulice, která bude navazovat na Svitavské nádraží a lokality propojovat. Na ubytování nebo bydlení se postupně mění celé okolí. Naproti přes řeku se nachází například brownfield po bývalé továrně Zbrojovka Brno, který bude také transformován na novou obytnou čtvrť.

Mohlo by vás zajímat

Development a stavby
13 m 46 s

Aktuální projekty společnosti Urban Developers and Investors

Urban Developers and Investors se na trhu pohybuje již 30 let. Za tuto dobu společnost připravila a postavila více než 100 developerských projektů převážně bytů v krajských městech České republiky, ale také kanceláří, logistiky a obchodních center. Společnost se zaměřuje také na projekty v centrech evropských metropolí, aktuálně připravuje zhruba dvě desítky projektů v šesti zemích Evropy a Latinské Ameriky. Například v hlavním městě Polska staví UDI Group velký bytový soubor s téměř tisícovkou bytů.

Mohlo by vás zajímat

Zprávy a aktuality

Český developer zahájil stavbu dalších několika stovek bytů ve Varšavě

Většina tuzemských developerů se soustřeďuje hlavně na byznys v Česku, přesto se najdou i tací, kteří se prosazují i v zahraničí. Například český developer UDI Group zahájil výstavbu dalších bytů v polské metropoli.

Mohlo by vás zajímat

Zprávy a aktuality

Český bytový projekt Lastavice v Bělehradě je pod střechou

Tuzemští developeři realizují své projekty i na zahraničním trhu. Příkladem je UDI Group, který se prosazuje za našimi hranicemi. Po zahájení výstavby bytového projektu v polské Varšavě o kterém jsme vás již v minulosti informovali nyní dokončil hrubou stavbu v srbském hlavním městě.

Doporučené pořady

TV Architect v regionech
Nový díl

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl