ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Aktuální projekty společnosti Urban Developers and Investors

TV Architect představuje - Aktuální projekty společnosti Urban Developers and Investors

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Tomáš Dvořák z ateliéru IKA architekti

zrušit

13 m 46 s

Urban Developers and Investors se na trhu pohybuje již 30 let. Za tuto dobu společnost připravila a postavila více než 100 developerských projektů převážně bytů v krajských městech České republiky, ale také kanceláří, logistiky a obchodních center. Společnost se zaměřuje také na projekty v centrech evropských metropolí, aktuálně připravuje zhruba dvě desítky projektů v šesti zemích Evropy a Latinské Ameriky. Například v hlavním městě Polska staví UDI Group velký bytový soubor s téměř tisícovkou bytů.

Polsko

„Jsme mezinárodní developer, 80% našich aktivit máme v zahraničí, kde se nám staví výrazně snáz než v České republice, která je hodně svázaná pravidly a složitým stavebním zákonem. Aktuálně stavíme například v polské Varšavě, jsou zde výrazně nižší ceny oproti Praze. Staví a povoluje se zde také výrazně více bytů, kupní cena bytu je zhruba poloviční, nájemné je podobné jako v Praze. Takže to může být zajímavá investice pro Čechy,“ říká Marcela Fialková, ředitelka strategie UDI Group.

Ve Varšavě vzniká pod taktovkou společnosti UDI Group celkem 960 bytů v rámci projektu Classic Ursus. Aktuálně zde odstartovala výstavba již druhé etapy, ve které vznikne celkem 272 bytů ve dvou bytových domech. Součástí etapy je také náročná rekonstrukce památkově chráněné původní vstupní budovy do továrny Ursus.

Srbsko

„V Srbsku připravujeme svůj prozatím největší projekt Duga s 2300 byty a téměř 40 000 m2 kanceláří,“ říká Marcela Fialková.

Projekt vyroste v lokalitě na kraji původní industriální zóny, jejíž součástí je přístaviště Danube Port ve Starém Bělehradě v městské části Viline Vode na pravém břehu Dunaje. Komplex bude kopírovat linii zrušeného železničního koridoru, který bude nahrazen zeleným pásem v podobě parku. Na celou oblast byla vypsána mezinárodní architektonická soutěž, které se zúčastnili významné evropské ateliéry. Vítězem se stal Ian Bogle z Velké Británie, který v místě spolupracuje s tamním ateliérem ZAP. V Bělehradě skupina aktuálně staví 500 bytů v projektu Lastavice a chystá další projekty.

Česká republika

Jedním z významných dokončených projektů skupiny UDI Group v Praze je Triangl - kombinovaný projekt v lokalitě Prahy 5 – Stodůlky na křižovatce ulic Jeremiášova a Holýšovská. Kombinuje 124 bytových jednotek, 1 800 m² komerčních ploch a 131 podzemních parkovacích stání.

„V Praze máme několik bytových projektů, napřklad v Lužinách připravujeme bytovou přístavbu 15 podlažní věže na obou stranách stávajícího obchodního centra. Projekt je v těsné blízkosti metra a navazuje na obchodní centrum. Další projekt ve formě hotelového ubytování chystáme na Žižkově. Zdejší městské části jsme nabídli celé jedno podlaží k pronájmu na 10 let za jednu korunu. Byty tak mohou sloužit jako dostupné bydlení pro potřebné občany,“ říká Marcela Fialková. Největším připravovaným projektem UDI Group v Praze jsou pak kanceláře a byty na Smíchově.

Společnost nově také koupila pozemek v Brně na nábřeží řeky Svitavy, zde vznikne taktéž ubytování hotelového typu. „Aktuálně naše největší výstavba v České republice se týká logistiky. Jeden projekt finišuje na exitu 34 dálnice D1 směrem od Prahy, zde je 50 000 m2 ploch. Další projekt o rozloze 130 000 m2 je ve výstavbě i na dálnici D5 u Přehýšova,“ říká Marcela Fialková.

UDI Group chystá velmi výrazný projekt také v maďarské Budapešti, kde firma staví kanceláře i byty a hledá další příležitosti ve všech segmentech včetně logistiky. Skupina diverzifikovala také své podnikání mimo Evropu a nově připravuje projekty v Kostarice a Panamě.

Mohlo by vás zajímat

Zprávy a aktuality

Český developer zahájil stavbu dalších několika stovek bytů ve Varšavě

Většina tuzemských developerů se soustřeďuje hlavně na byznys v Česku, přesto se najdou i tací, kteří se prosazují i v zahraničí. Například český developer UDI Group zahájil výstavbu dalších bytů v polské metropoli.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu