ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus Z pera architektů: školka budoucnosti propojí modernu s přírodou

Z pera architektů: školka budoucnosti propojí modernu s přírodou

Z pera architektů: školka budoucnosti propojí modernu s přírodou
17. 7. 2020 / Autor: Romana Landová. Školka by měla být dokončena v roce 2022. Foto: Loxia

Za téměř třicetiletou historii se architektonická kancelář LOXIA podílela na známých i méně známých projektech. Nejnovějším a zároveň autorským projektem je hospodárná školka Mydlinky na Praze 12, která je unikátní propojením moderny s přírodou. Dokončení se odhaduje na rok 2022.

Architektonická kancelář Loxia byla založena v roce 1995. Zajímavostí je, že dům, v němž na pražských Vinohradech sídlí, si nechal postavit sám majitel společnosti. „Nejsme jen tým architektů, pracují zde i inženýři a další personál. Chceme, aby se nám v domě dobře pracovalo,“ říká hlavní architektka Jana Mastíková. Jedná se o vilu z konce třicátých let dvacátého století, kterou nechala LOXIA zrekonstruovat. Najdete ji poblíž parku Grébovka. K domu náleží zahrada, kryté a nekryté parkovací stání. Vila s celkovou užitnou plochou 660 metrů čtverečních byla realizována v období let 2007 – 2008.

LOXIA spolupracovala i na projektech, o nichž jsme vás informovali v minulosti. Jedná se například o Rezidenci Modřanka, kde architektonická kancelář zajišťovala komplexní služby architekta a generálního projektanta od studie po dokumentaci pro provedení stavby. Investorem zde byl Horizon Modřany s.r.o. a realizace proběhla v období let 2015 -2018. Podobně se LOXIA podílela i na Chateau Troja Rezidence, projektu nacházejícím se v bezprostřední blízkosti sousedství Trojského zámku s jeho zahradami. Projekt spojuje šest památkově chráněných historických a sedm nových moderních budov.

Hospodárná školka

Povědomé vám mohou být projekty karlínského Rohan City či břevnovské Terasy Břevnov, které se nacházejí v blízkosti ploch pro volnočasové aktivity, jako je například Břevnovský klášter či areál letohrádku Hvězda. Stejně jako u předešlých projektů, LOXIA zde zajišťovala komplexní služby architekta a generálního projektanta, od fáze architektonické studie, přes zajištění stavebního povolení, projektu pro výběrové řízení a pro provedení stavby, až po autorský dozor během výstavby a závěrečnou kolaudaci stavby. Investorem zde bylo City Properity s.r.o. a realizace proběhla v období 2014 – 2019. Rohan City financoval Konsorcium Rohan, s.r.o. a realizace proběhla v roce 2018.

LOXIA je autorem nejnovějšího projektu, a to hospodárné školky Mydlinky na Praze 12 (kde LOXIA také navrhla novou radnici městské části, pozn. red.). Unikátní je využitím pasivního standardu a kontaktem s přírodou, jelikož se v prostorách budou volně pohybovat slepice či králíci a v okolí budou ponechány i dříve vysázené dřeviny. Architekti navrhli i záhony, které budou moci děti zakládat, udržovat, sklízet i kompostovat. Z přírodních materiálů bude i několik dětských hřišť a prolézaček. Dokončení stavby se odhaduje na rok 2022.

Autor fotogalerie: LOXIA

Psali jsme také:

Rekonstrukce chátrajícího statku v moderní bydlení Chateau Troja Residence

Projekt Chateau Troja Residence získal ocenění v rámci Realitního projektu roku 2019

Sekyra Group chystá druhou etapu projektu Rohan City v Praze 8

Rezidence Modřanka získala certifikaci BREEAM. Ve svých zdech skrývá perlátory, rekuperaci nebo duální splachování

Podívejte se:

Developerské projekty - 7. díl - Rezidence Modřanka

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl