Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Sekyra Group chystá druhou etapu projektu Rohan City v Praze 8

Sekyra Group chystá druhou etapu projektu Rohan City v Praze 8

Sekyra Group chystá druhou etapu projektu Rohan City v Praze 8
8. 3. 2019 / Autor: Wikimedia commons/ ŠJů Popisek: Rohanské nábřeží směr Libeň

Náklady na výstavbu projektu budou zhruba tři miliardy korun. Začátek je plánován na rok 2022, dokončení asi o šest let později. Při představení projektu to dnes řekl Leoš Anderle, výkonný ředitel Sekyra Group. Vítězem architektonické soutěže je ateliér Schindler Seko architekti.

Vítězné architektonické návrhy přistupovaly k řešení shodně, zvedly terén Rohanského ostrova tak, aby kopíroval niveletu budoucího mostu, který by měl propojovat Karlín s Holešovicemi. Zásadním posunem bude zklidnění Rohanského nábřeží, které se z dopravní tepny změní na městský bulvár,“ uvedl Anderle. Konečnou studii, která bude vycházet také z práce pěti dalších vybraných architektů, by podle něj chtěla firma představit do půl roku.

Počítá se i s tramvajovou tratí

Plánovaný Rohanský most by měl ústit do Urxovy ulice, podle Anderleho se počítá také s tramvajovou tratí. V nově vzniklé ulici mezi mostem a Rohanským nábřežím budou kavárny a maloobchodní prostory. Konec ulice u stávající cyklostezky má být kvůli plánovanému napojení na most o osm až deset metrů výše. V případě, že by most nakonec nevzniknul, vedlo by podle Anderleho od konce ulice k cyklostezce schodiště.

„Na rozdíl od první etapy klademe tentokrát důraz na obytnou funkci. Počítáme zhruba se čtyřmi sty byty, část z nich bude určena k nájemnímu bydlení,“ doplnil Anderle. Podél ulice Rohanské nábřeží vyrostou tři kancelářské budovy s celkovou plochou zhruba metrů čtverečních.

Nové byty a kanceláře

Sekyra Group vlastní podél Rohanského nábřeží až k Libeňskému mostu pozemky o rozloze zhruba dvě stě tisíc metrů čtverečních. Výstavbu plánuje v pěti etapách. První etapa by podle Anderleho měla začít v příštím roce, dokončení firma plánuje na konec roku 2022. Počítá zhruba s třemi sty byty a třiceti tisíci metry čtverečními kancelářských prostor.

Mezi budovami postavenými v první a druhé etapě má vzniknout park. „O jeho využití ještě není rozhodnuto. Uvažujeme například o zahradní restauraci nebo amfiteátru," dodal Anderle.

Další velký projekt

Dalším větším projektem firmy je Smíchov City na místě bývalého nákladového nádraží v Praze na Smíchově. Podle Anderleho by se mělo začít stavět letos v září. Náklady na první fázi jsou podle něj zhruba tři miliardy korun, dokončena by měla být dva roky po zahájení. První fáze se týká dvacet pět tisíc metrů čtverečních a zahrnuje tři samostatné domy v blízkosti autobusového nádraží Na Knížecí. Budovy budou mít maximálně šest podlaží, v přízemí se počítá s prostorami například pro restaurace, kavárny, ordinace či menší kanceláře. Součástí je větší kancelářská budova.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu