ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus Města a urbanismus Sekyra Group chystá druhou etapu projektu Rohan City v Praze 8

Sekyra Group chystá druhou etapu projektu Rohan City v Praze 8

Sekyra Group chystá druhou etapu projektu Rohan City v Praze 8
8. 3. 2019 / Autor: Wikimedia commons/ ŠJů Popisek: Rohanské nábřeží směr Libeň

Náklady na výstavbu projektu budou zhruba tři miliardy korun. Začátek je plánován na rok 2022, dokončení asi o šest let později. Při představení projektu to dnes řekl Leoš Anderle, výkonný ředitel Sekyra Group. Vítězem architektonické soutěže je ateliér Schindler Seko architekti.

Vítězné architektonické návrhy přistupovaly k řešení shodně, zvedly terén Rohanského ostrova tak, aby kopíroval niveletu budoucího mostu, který by měl propojovat Karlín s Holešovicemi. Zásadním posunem bude zklidnění Rohanského nábřeží, které se z dopravní tepny změní na městský bulvár,“ uvedl Anderle. Konečnou studii, která bude vycházet také z práce pěti dalších vybraných architektů, by podle něj chtěla firma představit do půl roku.

Počítá se i s tramvajovou tratí

Plánovaný Rohanský most by měl ústit do Urxovy ulice, podle Anderleho se počítá také s tramvajovou tratí. V nově vzniklé ulici mezi mostem a Rohanským nábřežím budou kavárny a maloobchodní prostory. Konec ulice u stávající cyklostezky má být kvůli plánovanému napojení na most o osm až deset metrů výše. V případě, že by most nakonec nevzniknul, vedlo by podle Anderleho od konce ulice k cyklostezce schodiště.

„Na rozdíl od první etapy klademe tentokrát důraz na obytnou funkci. Počítáme zhruba se čtyřmi sty byty, část z nich bude určena k nájemnímu bydlení,“ doplnil Anderle. Podél ulice Rohanské nábřeží vyrostou tři kancelářské budovy s celkovou plochou zhruba metrů čtverečních.

Nové byty a kanceláře

Sekyra Group vlastní podél Rohanského nábřeží až k Libeňskému mostu pozemky o rozloze zhruba dvě stě tisíc metrů čtverečních. Výstavbu plánuje v pěti etapách. První etapa by podle Anderleho měla začít v příštím roce, dokončení firma plánuje na konec roku 2022. Počítá zhruba s třemi sty byty a třiceti tisíci metry čtverečními kancelářských prostor.

Mezi budovami postavenými v první a druhé etapě má vzniknout park. „O jeho využití ještě není rozhodnuto. Uvažujeme například o zahradní restauraci nebo amfiteátru," dodal Anderle.

Další velký projekt

Dalším větším projektem firmy je Smíchov City na místě bývalého nákladového nádraží v Praze na Smíchově. Podle Anderleho by se mělo začít stavět letos v září. Náklady na první fázi jsou podle něj zhruba tři miliardy korun, dokončena by měla být dva roky po zahájení. První fáze se týká dvacet pět tisíc metrů čtverečních a zahrnuje tři samostatné domy v blízkosti autobusového nádraží Na Knížecí. Budovy budou mít maximálně šest podlaží, v přízemí se počítá s prostorami například pro restaurace, kavárny, ordinace či menší kanceláře. Součástí je větší kancelářská budova.

red

Doporučené pořady

U jednoho stolu
Nový díl

U jednoho stolu

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2022 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl