ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Development a stavby Na pražském Břevnově vznikla nová rezidence Radimova. Architekti si při stavbě museli poradit s neobvyklým terénem

Na pražském Břevnově vznikla nová rezidence Radimova. Architekti si při stavbě museli poradit s neobvyklým terénem

Na pražském Břevnově vznikla nová rezidence Radimova. Architekti si při stavbě museli poradit s neobvyklým terénem
Autor: Romana Landová, tisk.z. Břevnov je skvělou lokalitou k bydlení. Foto: LOXIA

Pražský Břevnov je zajímavou lokalitou k bydlení. Nachází se nedaleko centra, přitom je v jeho okolí dostatek zelených ploch. Právě tuto čtvrť si vybralo architektonické studio LOXIA, které zde postavilo Rezidenci Radimova. Výstavba přitom nebyla jednoduchá.

V pražském Břevnově vznikl moderní obytný dům, který je dílem architektonického studia LOXIA. Projekt Rezidence Radimova (nebo také Terasy Břevnov) nahradil starší nevyužívaný objekt. Výstavba započala v létě před dvěma lety a kolaudace by měla podle předpokladů proběhnout v průběhu září. V rezidenci se nachází 42 bytů od 2KK až 5KK.

Promyšlené zasazení do krajiny

Bytový dům upoutá především svým netradičním začleněním do svažitého terénu. Toho projektanti využili k vytvoření terasovitých zahrad, které částečně náleží k domu a následně vytvářejí městský parčík s místy pro odpočinek. „Také u tohoto projektu jsme měli možnost pracovat nejen se samotnou budovou, ale také s veřejným prostorem. Bydlení totiž nekončí za vchodovými dveřmi domu, ale právě až promyšlené zasazení do okolní krajiny utváří skutečný vztah k domovu a pocit opravdu dobrého bydlení,“ vysvětluje filozofii projektu Ing. arch. Jana Mastíková, hlavní architektka studia LOXIA, které se specializuje právě na rezidenční bydlení a práci s veřejným prostorem.

Objekt je v nadzemní části řešen jako symetricky ustupující hranol, který je rozčleněn balkony a římsami. Výraznou roli hraje i použitá barevná kombinace. Římsy, balkony a některé plošné prvky jsou v měkkém bílo-smetanovém odstínu, pro základní tělo budovy byla vybrána šedá ve spojení s černou neřímsovou nástavbou. Důmyslně jsou zkombinovány i použité materiály, jako je kámen, kov a dřevo ve spojení s omítkou a plechovými obklady.

Použita nová technologie

V Rezidenci Radimova je částečně použit jako obkladový materiál na římsách a lemování balkonů sklovláknobeton. Tento materiál je typický svou variabilitou využití, a to od technických součástek, jako komínové hlavy, opláštění budov, až po interiérové doplňky.

Architekti a stavaři po něm sahají v případě, že je nutné použít pevný a nehořlavý materiál. V současné době se na něj hledí jako na novinku, ale projektů s jeho využitím výrazně přibývá. „Pokrok ve vývoji materiálů je neuvěřitelně rychlý. Každý rok přibývají nové, což nám architektům umožňuje plnit vize investorů i své vlastní, které byly ještě donedávna zcela nereálné. Budovy se staví na desítky let, a tak naše studio vždy vedu k využívání toho nejlepšího a nejmodernějšího, co je momentálně k dispozici. Být od počátku napřed se v čase vždy zhodnotí,“ dodává hlavní architektka studia LOXIA Ing. arch. Jana Mastíková.

Navzdory složité terénní dispozici se podařilo začlenit do rezidence i bezbariérové prvky, a to nejen v bytech a dalších interiérech, ale také u samotného vstupu a několika bezbariérových garáží.

Psali jsme také:

V Praze 12 vyroste nová radnice, naváže na místní historii cukrovarnictví

Pražané při výběru bydlení preferují blízkost MHD a občanskou vybavenost. Páteční odjezdy na chaty a chalupy už příliš netáhnou

Čtěte na TV Bydlení:

Bytový dům, který upoutá svým netradičním začleněním do svažitého terénu

Doporučené pořady

Osobnosti současné architektury
Nový díl

Osobnosti současné architektury

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu