ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Miloš Schneider, obchodní ředitel K4 Architects & Engineers

TV Architect představuje - Miloš Schneider, obchodní ředitel K4 Architects & Engineers

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - SENAA (Jan Sedláček, Václav Navrátil)

zrušit

11 m 59 s

Společnost K4 a.s. vznikla v Brně v roce 1995 jako architektonická kancelář, která se postupem času vyvinula v projekční a inženýrskou službu působící v Brně, Praze i na Slovensku. Dnes má společnost na starosti vše od projekčních příprav až po zařizování interiérů a kolaudaci. Mezi nejvýznamnější projekty společnosti patří například obchodní centrum Galerie Vaňkovka v Brně či Forum Nová Karolina v Ostravě. V portfoliu společnosti najdeme ale také kancelářské budovy, komerční stavby či nemocniční pavilony.

Společnost se nově zaměřuje také na tvorbu interiérů, a to díky nové službě K4 Space. „Zde se snažíme všechny naše dosavadní funkce kompletně nabízet investorům a dodávat jim menší stavby, jako třeba fit-out interiéry na klíč, formou Design and Build,“ říká Miloš Schneider, obchodní ředitel společnosti K4.

Galerie Vaňkovka

Obchodní centrum se nachází na okraji historického centra Brna mezi vlakovým a autobusovým nádražím. Do novostavby byly začleněny i dvě části staré továrny a řada fasád je z pálených cihel typických právě pro staré průmyslové haly. „Galerie Vaňkovka byl jeden z našich stěžejních projektů, který naší architektonickou kancelář katapultoval i mezi projekční firmy. Zde jsme zpracovávali realizační projektovou dokumentaci a současně jsme zde pracovali jako technický dozor i manažeři. V té době šlo o jeden z největších obchodních projektů v České republice,“ říká Miloš Schneider.  

Galerie Vaňkovka tedy byla postavena v areálu bývalé strojírenské továrny Vaňkovka z 19. století. Jedna z největších výzev bylo dohodnout se s památkovým úřadem na tom, co se zanechá a co se zrekonstruuje či nahradí. To se nakonec povedlo,“ dodává Schneider.

Forum Nová Karolína

Jedná se o objekt, který je vytvořen ze 14 navzájem propojených kostek vložených do velké prosklené střechy o rozloze jednoho hektaru, která překrývá vnitřní atrium. Dominantou objektu je tzv. dóm, tedy 23 metrový monolit, který se zdvihá do výšky 45 metrů. Obchodní a zábavní centrum je v úrovni třetího nadzemního podlaží propojeno moderní pěší lávkou s vlakovým a autobusovým nádražím. „Cílem bylo vytvořit nový pohled na obchodní galerii. Součástí projektu byla i úprava venkovních ploch a stávajícího prostoru, který byl památkově chráněn. Tímto projektem jsme zahájili část revitalizace centra Ostravy,“ říká Schneider.

Mnoho velkých projektů v Praze realizuje K4 pro společnost Penta. „Pracujeme pro ně už roky jako projektový manažer, jedná se o našeho dlouholetého klienta. Podílíme se na realizaci jednotlivých staveb, například Florentina, Waltrovky či rekonstrukce nádraží na Florenci. V současné době pracujeme na nové výstavbě Masaryčky, tedy projektu architektky Zahy Hadid," říká Schneider. Mezi architekty, se kterými K4 spolupracuje patří jména jako Jakub Cígler či Chybík a Kryštof s kterými společně vytvořili brněnskou Zvonařku. Společnost ale také ráda spolupracuje s mladými brněnskými architekty, kterým tak dává možnost podílet se na větších projektech.

K4 se také podílí na stavbě zdravotnických zařízení. Na kontě má například onkologický pavilon v Plzni na Lochotíně nebo soutěžní návrh na chirurgický pavilon v Hradci Králové.

Onkologický pavilon v Plzni

„Jedná se o velice dobrý doplněk stávající FN. Součástí je i přednáškový sál, na zelené střeše se pak nachází amfiteátr, který se dá využít na nejrůznější akce,“ říká Miloš Schneider. Tento projekt v nedávné době také dostal cenu od ministra zdravotnictví a také Cenu předsedy Senátu Parlamentu ČR za vytvoření soudobého nemocničního pavilonu se zřetelem ke složitosti zdravotně-technologického uspořádání. V Plzni společnost momentálně dokončuje i výstavbu pavilonu psychiatrie.

Současně se K4 podílí i na nové tváři jednotlivých poboček České spořitelny po celé České republice.  

Mohlo by vás zajímat:

Další díly pořadu „TV Architect představuje“ můžete vidět ZDE

Doporučené pořady

TV Architect v regionech
Nový díl

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl