ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Miloš Schneider, obchodní ředitel K4 Architects & Engineers

TV Architect představuje - Miloš Schneider, obchodní ředitel K4 Architects & Engineers

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - SENAA (Jan Sedláček, Václav Navrátil)

zrušit

11 m 59 s

Společnost K4 a.s. vznikla v Brně v roce 1995 jako architektonická kancelář, která se postupem času vyvinula v projekční a inženýrskou službu působící v Brně, Praze i na Slovensku. Dnes má společnost na starosti vše od projekčních příprav až po zařizování interiérů a kolaudaci. Mezi nejvýznamnější projekty společnosti patří například obchodní centrum Galerie Vaňkovka v Brně či Forum Nová Karolina v Ostravě. V portfoliu společnosti najdeme ale také kancelářské budovy, komerční stavby či nemocniční pavilony.

Společnost se nově zaměřuje také na tvorbu interiérů, a to díky nové službě K4 Space. „Zde se snažíme všechny naše dosavadní funkce kompletně nabízet investorům a dodávat jim menší stavby, jako třeba fit-out interiéry na klíč, formou Design and Build,“ říká Miloš Schneider, obchodní ředitel společnosti K4.

Galerie Vaňkovka

Obchodní centrum se nachází na okraji historického centra Brna mezi vlakovým a autobusovým nádražím. Do novostavby byly začleněny i dvě části staré továrny a řada fasád je z pálených cihel typických právě pro staré průmyslové haly. „Galerie Vaňkovka byl jeden z našich stěžejních projektů, který naší architektonickou kancelář katapultoval i mezi projekční firmy. Zde jsme zpracovávali realizační projektovou dokumentaci a současně jsme zde pracovali jako technický dozor i manažeři. V té době šlo o jeden z největších obchodních projektů v České republice,“ říká Miloš Schneider.  

Galerie Vaňkovka tedy byla postavena v areálu bývalé strojírenské továrny Vaňkovka z 19. století. Jedna z největších výzev bylo dohodnout se s památkovým úřadem na tom, co se zanechá a co se zrekonstruuje či nahradí. To se nakonec povedlo,“ dodává Schneider.

Forum Nová Karolína

Jedná se o objekt, který je vytvořen ze 14 navzájem propojených kostek vložených do velké prosklené střechy o rozloze jednoho hektaru, která překrývá vnitřní atrium. Dominantou objektu je tzv. dóm, tedy 23 metrový monolit, který se zdvihá do výšky 45 metrů. Obchodní a zábavní centrum je v úrovni třetího nadzemního podlaží propojeno moderní pěší lávkou s vlakovým a autobusovým nádražím. „Cílem bylo vytvořit nový pohled na obchodní galerii. Součástí projektu byla i úprava venkovních ploch a stávajícího prostoru, který byl památkově chráněn. Tímto projektem jsme zahájili část revitalizace centra Ostravy,“ říká Schneider.

Mnoho velkých projektů v Praze realizuje K4 pro společnost Penta. „Pracujeme pro ně už roky jako projektový manažer, jedná se o našeho dlouholetého klienta. Podílíme se na realizaci jednotlivých staveb, například Florentina, Waltrovky či rekonstrukce nádraží na Florenci. V současné době pracujeme na nové výstavbě Masaryčky, tedy projektu architektky Zahy Hadid," říká Schneider. Mezi architekty, se kterými K4 spolupracuje patří jména jako Jakub Cígler či Chybík a Kryštof s kterými společně vytvořili brněnskou Zvonařku. Společnost ale také ráda spolupracuje s mladými brněnskými architekty, kterým tak dává možnost podílet se na větších projektech.

K4 se také podílí na stavbě zdravotnických zařízení. Na kontě má například onkologický pavilon v Plzni na Lochotíně nebo soutěžní návrh na chirurgický pavilon v Hradci Králové.

Onkologický pavilon v Plzni

„Jedná se o velice dobrý doplněk stávající FN. Součástí je i přednáškový sál, na zelené střeše se pak nachází amfiteátr, který se dá využít na nejrůznější akce,“ říká Miloš Schneider. Tento projekt v nedávné době také dostal cenu od ministra zdravotnictví a také Cenu předsedy Senátu Parlamentu ČR za vytvoření soudobého nemocničního pavilonu se zřetelem ke složitosti zdravotně-technologického uspořádání. V Plzni společnost momentálně dokončuje i výstavbu pavilonu psychiatrie.

Současně se K4 podílí i na nové tváři jednotlivých poboček České spořitelny po celé České republice.  

Mohlo by vás zajímat:

Další díly pořadu „TV Architect představuje“ můžete vidět ZDE

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu