ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect v regionech TV Architect v regionech: K4 Architects & Engineers

TV Architect v regionech: K4 Architects & Engineers

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect v regionech: Studio acht

zrušit

4 m 51 s

K4 vznikla v polovině devadesátých let jako architektonická kancelář, která se postupem času vyvinula v projekční a inženýrskou službu. Dnes klienta provází celým spektrem projekční přípravy – zhmotněním představ klienta, povolováním a přípravou staveb, získáváním realizační dokumentace až ke konečné kolaudaci objektu. „Jedná se o životní proces projektu od původní myšlenky po realizaci,“ říká Miloš Schneider, předseda představenstva K4 Architects & Engineers. Dnes K4 zaměstnává zhruba padesát zaměstnanců a přibližně stejný počet volných spolupracovníků.

Mezi nejvýznamnější zakázky K4, jejichž stavební náklady se pohybují v miliardách korun, jsou obchodní centra Galerie Vaňkovka v Brně a Forum Nová Karolina v Ostravě. Kromě retailu se firma zaměřuje také na kancelářské budovy a rezidenční výstavbu, představitelem v této oblasti je Waltrovka v Praze, která v sobě snoubí moderní administrativní budovy Aviatica, Dynamica a Mechanica a rozsáhlou obytnou část. Administrativní komplex Florentinum v Praze nebo Technologický park v Brně jsou dalšími neméně významnými projekty z kancelářského portfolia. Naproti tomu Ponava City v Brně nebo aktuálně projektované objekty v Jižním centru v Brně jsou hlavními představiteli rezidenčních objektů, kterými se K4 zabývá. V Jižním centru v Brně hodlá K4 využít rozvojového místa v blízkosti nově budovaného nádraží, které je naplánováno nedaleko tohoto objektu.

Také se podílí na projektu Lesy v lese, se kterým v K4 uspěli ve sdružení s architekty z CHKAA v architektonické soutěži o návrh nového administrativního centra Lesů České republiky v Hradci Králové. „Je to zajímavá práce, spolupracujeme s mladým týmem kreativních architektů a stavařů z architektonického studia Chybík+Krištof,“ přibližuje Schneider. Nové sídlo Lesů ČR nahradí nevyhovující budovu ze 70. let minulého století.  Nový koncept je založen na myšlence znovuzalesnění místa, do kterého se vkládá dvoupodlažní pětiprstá stavba, jež vrůstá do lesa a zároveň les prorůstá do budovy. Půjde tedy o ukázkou využití dřeva coby stavebního materiálu. Zelená architektura je podle Schneidera velké téma, které však vyžaduje zvýšení investičních nákladů. Přesto doufá, že se v budoucnu stane zelená architektura standardem.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu