ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Jakub Cigler Architekti

TV Architect představuje - Jakub Cigler Architekti

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Ekologické projekty ateliéru Vera Hampl Architects

zrušit

13 m 26 s

Společnost Jakub Cigler Architekti je architektonické studio, které svou činnost zahájilo v listopadu roku 2001. Okamžitě po svém vzniku se společnost zařadila mezi přední české ateliéry zabývající se progresivní architekturou. Její realizace a projekty uspěly v řadě architektonických soutěží.

Za svoji tvorbu získala společnost řadu ocenění jak doma, tak v zahraničí. Například Cenu Dušana Jurkoviče udělovanou Spolkem architektov Slovenska, opakovaně také získala ocenění International Design Awards a ocenění Best Office Development. Společnost je také jedním ze zakládajících členů sdružení České rady pro šetrné budovy.

Jedním z velkých úspěchů je vyhrané mezinárodní výběrové řízení na obchodní dům Ružinov v Bratislavě. Investor MiddleCap vybíral z 270 návrhů autorů z 26 zemí světa.

„Zadání investora mě oslovilo především, že se nezabýval pouze úkolem, který si vytknul, a to je bytový komplex na prostoru bývalého zdemolovaného obchodního centra, které kdysi stálo v centru Ružinov, ale zabýval se i řešením celého centra Ružinov. I přesto, že je to socialistické sídliště z panelových domů, na mě působí velmi sympaticky, ale nemá jasné centrum,“ prozradil architekt Jakub Cigler.

Na pozemcích, které jsou ve vlastnictví MiddleCapu, stál původně Obchodní dům Ružinov. Šlo o první stavbu na Slovensku, na které se v zásadní míře projevily prvky postmodernismu.

„Konceptem návrhu ateliéru je kromě rezidenčního projektu pro investora i rekonstrukce kulturního domu, radnice, administrativní budova a vlastně vznik tzv. města krátkých vzdáleností. Na vše pak navazují dvě náměstí, která vytvářejí srdce celé čtvrti,“ zhodnotil Cigler důvody, proč byl projekt kladně přijatý jak u odborníků, tak u veřejnosti, která se na budoucím vzhledu také podílela svými názory.

Dalším velkým úspěchem je stavba již hotové administrativní budovy taktéž v Bratislavě Digital park. Jedná se o vícepodlažní administrativní komplex s výhledem na centrum města. Je situován na jižním břehu Dunaje. Projekt byl v roce 2009 oceněn Cenou Dušana Jurkoviče.

„Já si toho vážím, že nám spolek architektů udělil tuto cenu, bylo to asi poprvé, co ji dal do zahraničí a také asi poprvé, co cenu získal administrativní objekt,“ doplnil Jakub Cigler.

Momentálně architektonické studio pracuje na projektech menších vil, ale i na obnově brownfieldů.

Zajímavým projektem je pak nové vinařství Thaya, které se staví kousek od řeky Dyje v obci Havraníky na Znojemsku. Jedná se o velký komplex s hotelem, který propojí moravské tradice, výrobu vína, vinařskou turistiku a architekturu.

Podívejte se také:

Osobnosti současné architektury - Jakub Cigler

TV Architect představuje: Revitalizace Václavského náměstí či projekt The Park na Chodově

Psali jsme také:

Central Group v Praze plánuje novou městskou čtvrť. Autorem projektu je architekt Jakub Cigler.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu