ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect na Slovensku Daniel Kubiš z ateliéru KubisArchitekti

TV Architect na Slovensku - Daniel Kubiš z ateliéru KubisArchitekti

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Samuel Zeman a Andrej Šabo z ateliéru NOIZ

zrušit

SK redakce TV Architect
15 m 34 s

Architektonický ateliér KubisArchitekti se zaměřuje na ekologickou a trvale udržitelnou výstavbu. Myšlenkou je vytvářet stavby s využitím konstrukcí ze dřeva (CLT panelů) a jejich kombinacemi. Mezi nejčastější stavby ateliéru patří především rodinné domy v pasivním standardu s moderními technologiemi a minimalizací uhlíkové stopy. Ateliér nabízí ale i další služby zahrnující komplexní škálu všech stupňů projekce.

Přístavba dentálního centra Andel Elite Dental Center

Přístavba dentálního centra se nachází v městě Hlohovec. Pozemek je z jižní i severní strany obklopen travnatými plochami a také veřejným parkem, kterým protéká řeka Váh. Dvoupodlažní přístavba má obdélníkový ustupující půdorys. Tvarově kontrastuje s původním centrem válcovitého tvaru. Střecha objektu je vegetační. V objektu se nachází ambulance s čekárnou, laboratoře i přednášková místnost. Z konstrukčního hlediska jsou využity ekologické CLT panely – ty jsou aplikovány ve stěnových a stropních konstrukcích. Všechny CLT jsou přiznané i v rámci interiéru. Celý objekt je nadstandardně zaizolován. Povrch fasády tvoří obklad ze sibiřského modřínu, který je využit rovněž k žebrování fasády. Doplňující materiály fasády objekt vizuálně rozčleňují na jednotlivé stavební celky.

Rovinka

Přízemní rodinný dům s půdorysem ve tvaru písmene L je unikátní tím, že interiér s exteriérem díky terénu plynule přechází v jeden celek. Dům je rozdělen na tři části – noční, denní část a technické zázemí s garáží, které jsou navzájem k sobě kontrastně uspořádány. Hlavní zahrada je přístupná z obývacího pokoje. Celá střecha má extenzivní vegetaci. Konstrukčně je stavba řešena kombinací CLT panelů a dřevěné sloupkové konstrukce. V interiéru najdeme obklad ze sibiřského modřínu a velkoformátové prvky tmavě šedé matné barvy.

Borinka

Rodinný dům, atriový bungalov, je určen pro dvoučlennou rodinu. Jednopodlažní půdorys tvaru U je koncipován kolem zeleného atria s intenzivní vegetací. Kromě tohoto dominantního atria najdeme zeleň i v dalších částech domu. Hlavním architektonickým prvkem je souvislá terasa obklopující celý objekt. Soukromí terasy je zajištěno vertikálními dřevěnými lamelami. Dispozičně dům tvoří tři celky - denní část introvertně orientovaná do atria, kterou tvoří obývací pokoj s kuchyní, noční část naopak směrovaná do zahrady s výhledem na hrad Pajštún, kterou tvoří ložnice s velkorysými prostory koupelny a šatníku a technické zázemí s prostornou garáží, sklady a prádelnou. Z konstrukčního i materiálového hlediska jsou použity CLT panely izolovány přírodním izolačním materiálem - dřevovláknem. Ty jsou doplněny o plochy s hliněnou omítkou. V exteriéru domu jsou kombinovány černé matné plochy s dřevěnými prvky ze sibiřského modřínu. Střecha je navržena s polointenzivní vegetací se sukulenty a stepními travami.

„Momentálně pracujeme na projektech větších měřítek. Jedná se o komplexi rekreačních staveb a apartmánových domů.  Chystáme i realizaci tělocvičny na bázi dřeva. Nechali jsme se inspirovat v zahraniční, aby stavba odpovídala maximálně svému účelu. Bude zde i plnohodnotné zázemí nadstátního významu,“ říká architekt Daniel Kubiš. 

Další díly pořadu „TV Architect na Slovensku“ můžete vidět ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Kategorie
13 m 52 s

Architekt Andrej Alexy z ateliéru ALEXY & ALEXY architekti

Architekt Andrej Alexy vystudoval Fakultu architektury STU v Bratislavě. Jako spousta jeho kolegů také on začínal v legendárním Stavoprojektu. V roce 1997 společně s kolegy založil studio AEFH, které se zařadilo mezi reprezentanty nové vlny slovenské architektury. V roce 2006 pak společně s otcem, významným slovenským urbanistou Tiborem Alexym, založili ateliér ALEXY & ALEXY architekti. Ateliér má na kontě řadu významných ocenění. Andrej působí také na Fakultě architektury STU, kde společně s architektem Michalom Bogárom vedou ateliér. 

Mohlo by vás zajímat

Development a stavby
15 m 29 s

Peter Murín ze společnosti CRESCO Real Estate

CRESCO Real Estate je největší slovenský rezidenční developer. Společnost byla založena roku 1992 a od té doby zrealizovala mnoho úspěšných developerských projektů. Většinu z nich najdeme v Bratislavě, ale výjimkou nejsou ani projekty v jiných částech Slovenska. Společnost je podepsána například pod projekty III Věže či obytná čtvrť Slnečnice, které mění tvář hlavního města. Nedílnou součástí realizace každého projektu je splnění vysokých požadavků na technologické zhotovení. Cílem společnosti je vytvářet plnohodnotný prostor, ve kterém jsou upřednostněny kvalita, design, funkčnost i bezpečí. Naším hostem ve studiu byl Peter Murín, development manager společnosti CRESCO Real Estate.

 

Mohlo by vás zajímat

Architekti
14 m 57 s

Roman Talaš a Juraj Suchánek představují Inštitút urbánneho rozvoja

Inštitút urbánneho rozvoja v Bratislavě je občanské sdružení zaměřené na podporu udržitelného rozvoje měst a městských oblastí na Slovensku, zejména v Bratislavě. Organizace se zabývá výzkumem, vzděláváním, konzultacemi a projekty zaměřenými na zlepšení kvality života ve městech.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu