ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect na Slovensku Architekt Sebastian Nagy

TV Architect na Slovensku - Architekt Sebastian Nagy

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect na Slovensku - Adriana Kokoška, obchodní ředitelka Obermeyer Helika

zrušit

SK redakce TV Architect
17 m 11 s

Architekt Sebastian Nagy pochází z Nitry. Vystudoval Fakultu architektury STU v Bratislavě, ale jeho tvorbu výrazně ovlivnilo studium na Královském technickém institutu ve švédském Stockholmu a na známém Berlage Institutu v Roterdamu. Dnes už má za sebou několik nepřehlédnutelných návrhů a realizovaných projektů. Je autorem vítězného návrhu revitalizace bratislavského Podhradí. K realizovaným projektům patří KOGO Ristorante (Bratislava), Bytový dům TRIANGOLO (Nitra), jakož i Dům OTIO (Drážovce). Za projekt bytového domu TRIANGOLO se stal Sebastian Nagy laureátem prestižní Cenu Dušana Jurkoviče (2008).

Rodinný dům SIDUS 

Jedná se o objekt v malé vsi Adamovské Kochanovice u Trenčína. Přáním investorů bylo vytvořit rodinné zázemí, odkud by se dalo i pracovat v rámci home office. „Dům je velmi zajímavý, přesto zapadá do prostředí malé vesnice. Vytvořil jsem koncept pěti malých objemů se sedlovou střechou, které jsou propojené do jednoho celku,“ říká architekt Sebastian Nagy. Dům je celý bílý včetně plechové střechy. Je zde i velké množství oken směřujících do zahrady.

Kompetenční centrum Baumit 

Budova Kompetenčního centra v Brandýse nad Labem získala prestižní ocenění v soutěži STAVBA ROKU 2023. Reprezentativní pavilon centrály odděluje administrativu od ruchu výroby. Plášť budovy je charakteristický rastrem subtilních monolitických sloupů, který nese přesahující konzoli stropní desky. Celý objekt je prosklený. Součástí řešení je atrium ozvláštněné prostorem v podobě zasedací místnosti s kulatým stolem. „Je zde i mnoho prostorů pro jednání s klienty či pro prezentaci firmy, přednáškové sály a společenské prostory,“ říká architekt Sebastian Nagy.

Bytový dům TRIANGOLO 

Objekt vznikl v Nitře jako dialog mezi přírodou, městem a stavební lokalitou. Budova je charakteristická trojúhelníkovou parcelou a střechou ve svaru vlnovky. Projekt získal i významné ocenění – Cenu Dušana Jurkoviče 2008. „Dům stojí již 15 let a vůbec nezestárnul. Je vidět, že jde o kvalitní projekt,“ říká architekt Sebastian Nagy.

Ateliér aktuálně chystá další zajímavé projekty, mezi které patří rodinné domy, administrativní budovy i luxusní rezidence. Konkrétně C3 a F1 jsou bytové projekty, které nabídnou dostupné bydlení s výraznou architekturou. „Doufám, že projekty dotáhneme do stádia realizace,“ dodává Sebastian Nagy.

Další díly pořadu „TV Architect na Slovensku“ můžete vidět ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Architektura a urbanismus
15 m 34 s

Daniel Kubiš z ateliéru KubisArchitekti

Architektonický ateliér KubisArchitekti se zaměřuje na ekologickou a trvale udržitelnou výstavbu. Myšlenkou je vytvářet stavby s využitím konstrukcí ze dřeva (CLT panelů) a jejich kombinacemi. Mezi nejčastější stavby ateliéru patří především rodinné domy v pasivním standardu s moderními technologiemi a minimalizací uhlíkové stopy. Ateliér nabízí ale i další služby zahrnující komplexní škálu všech stupňů projekce.

Mohlo by vás zajímat

Architektura a urbanismus
15 m 56 s

Samuel Zeman a Andrej Šabo z ateliéru NOIZ

NOIZ je architektonický ateliér, který si dává za cíl vytvářet současnou architekturu s nadčasovým konceptem. Věnuje se projektům interiérů, rodinných domů a také projektům větších obytných a veřejných staveb. Ateliér vznikl v roce 2015 na základě zkušeností a úspěšné spolupráce architektů a dlouholetých přátel. Našimi hosty ve studiu byli architekti Samuel Zeman a Andrej Šabo.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu