ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect na Slovensku Samuel Zeman a Andrej Šabo z ateliéru NOIZ

TV Architect představuje - Samuel Zeman a Andrej Šabo z ateliéru NOIZ

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect na Slovensku - Architekt Sebastian Nagy

zrušit

SK redakce TV Architect
15 m 56 s

NOIZ je architektonický ateliér, který si dává za cíl vytvářet současnou architekturu s nadčasovým konceptem. Věnuje se projektům interiérů, rodinných domů a také projektům větších obytných a veřejných staveb. Ateliér vznikl v roce 2015 na základě zkušeností a úspěšné spolupráce architektů a dlouholetých přátel. Našimi hosty ve studiu byli architekti Samuel Zeman a Andrej Šabo.

Vila Tulum - Mexiko

Projekt vily v Mexiku je situován v hustých lesích nedaleko města Tulum na poloostrově Yucatán. Porostlý pozemek je díky objektu rozdělen na dvě části. Před vilou se nachází zóna lesů a za ní zóna nižšího, ovšem také pro oblast přirozeného porostu – karibské zahrady. Architektura vily se však od té místní liší. Přesto je navržena tak, aby co nejvíce respektovala místní podmínky a klima.

Konstrukce podlahy je pomocí nosných stěn zvednuta nad úrovní stávajícího terénu tak, aby umožnila přirozenou ventilaci pod domem. Stejný princip je použit i při konstrukci střechy, která je položena na pěti mohutných betonových trámech. Prostor mezi trámy umožňuje kontrolované provětrávání převládajícími větry od nedalekého moře. „Vysoká vlhkost ale i mnoho slunce jsou pro toto místo charakteristické, proto kromě provětrávání bylo zapotřebí zajistit i dostatek stínu, aby se dům nepřehříval v interiéru a zároveň nabízel i dost pobytové plochy ve stínu v exteriéru,“ říkají architekti.

Ze strany karibské zahrady – na její úrovni, je vytvořena velká překrytá terasa – „exteriérová obývací místnost“, která rozlohou tvoří přibližně třetinu domu. V nepříznivém počasí je možné ji zavřít skelnými posuvnými stěnami, a přičlenit ji tak k interiéru. Skleněné posuvné stěny lemují i interiér, a to ze dvou hlavních stran – nahradily přední i zadní fasádu. Celý prostor je díky tomuto řešení variabilní.

V rámci projektu vily v mexické džungli byl navržen i domeček pro hosty inspirovaný tradičními mayskými stavbami.

Rodinný dům Na Rade

Rodinný dům je určen pro čtyřčlennou rodinu. Nachází se na relativně malém pozemku ve Starém městě Bratislavy v blízkosti Horského parku. Původně zde stály dva objekty, na které novostavba navazuje. Výsledkem je nadstandardní uživatelské bydlení na malém pozemku s citlivým přístupem k prostředí. „Bylo pro nás důležité propojit interiér s exteriérem bez jakýchkoliv bariér a také zde vytvořit ideální světelné podmínky. Jednotlivá patra jsme proto zapustili a posunuli ve svažitém pozemku,“ říká architekt Samuel Zeman.

Byt pod Vyšehradem

Zadáním projektu byla komplexní rekonstrukce interiéru bytu pod Pražským Vyšehradem. „Využili jsme příležitosti a vytvořili novou efektivnější dispozici a pomocí prosklených policových stěn prosvětlili koupelny v centrální části bytu. Dalším přáním pak bylo vytvořit pestrý interiér. Každý prostor tak má svou dominantní barvu, čímž jsou i jasně definované jednotlivé zóny,“  říká architekt Andrej Šabo. Velmi zajímavé je řešení koupelnových stěn. Ty jsou totiž tvořeny prosklenými policemi knihovny, což do místnosti dostává přirozené světlo.

Rodinný dům Vištuk

Projekt se zaměřuje na rozšíření prostor původního rodinného domu v obci Vištuk nedaleko Bratislavy s cílem vytvořit investorům požadované nové funkce. Navržena byla dostavba nové části do dvora, která efektivně navazuje na stávající strukturu. Záměrem bylo vytvořit lepší propojení mezi denními prostory nové části a zahradou, jakož i vytvoření nového polouzavřeného dvora mezi oběma křídly rodinného domu.

Další díly pořadu „TV Architect na Slovensku“ můžete vidět ZDE.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu