ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect na Slovensku Peter Murín ze společnosti CRESCO Real Estate

TV Architect na Slovensku - Peter Murín ze společnosti CRESCO Real Estate

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect na Slovensku - Pavel Pelikán ze společnosti J&T Real Estate

zrušit

SK redakce TV Architect
15 m 29 s

CRESCO Real Estate je největší slovenský rezidenční developer. Společnost byla založena roku 1992 a od té doby zrealizovala mnoho úspěšných developerských projektů. Většinu z nich najdeme v Bratislavě, ale výjimkou nejsou ani projekty v jiných částech Slovenska. Společnost je podepsána například pod projekty III Věže či obytná čtvrť Slnečnice, které mění tvář hlavního města. Nedílnou součástí realizace každého projektu je splnění vysokých požadavků na technologické zhotovení. Cílem společnosti je vytvářet plnohodnotný prostor, ve kterém jsou upřednostněny kvalita, design, funkčnost i bezpečí. Naším hostem ve studiu byl Peter Murín, development manager společnosti CRESCO Real Estate.

 

Slnečnice

Slnečnice je vlajkovou lodí společnosti CRESCO. Jedná se o největší nově postavenou rezidenční čtvrť na jihu Petržalky. Místo spojuje kvalitní architekturu, dobrou dopravní dostupností, atraktivní veřejný prostor a skvělou občanskou vybavenost. V budoucnu přibudou v Slnečnicích zelené parky s výměrou 43 000 m² nebo základní či střední škola. „V budoucnu by se z této čtvrti mělo stát menší okresní město. Projekt se dělí na dvě části, jedna obsahuje komorní prostor s viladomy, druhá část je více městská. Je zde bulvár a bytové domy. Velký důraz klademe na společný prostor, kde velmi dobře funguje komunita od malých dětí po důchodce,“ říká Peter Murín, development manager společnosti CRESCO Real Estate. V Slnečnicích se chystají také první výškové domy s více jak tisícovkou bytů s balkony. V přípravě jsou ale i další atraktivní zástavby, kde si najde místo opravdu každý. Za architekturou Slnečnic stojí ateliér COMPASS, ale také architekt Petr Moravčík či slovinská kancelář Bevk Perović arhitekti.

Agáty

Agáty je projekt městské čtvrti v blízkosti lesa. Byty zde nabízejí vhodné místo pro trvalé bydlení či víkendový únik do přírody. Projekt sousedí s chráněným územím Devínské Kobyly v Doubravce, jedné z nejzelenějších městských částí Bratislavy. Kromě objektů s byty a apartmány nabízí projekt i dvou a třípodlažní domy, které jsou v nabídce rezidenčních novostaveb v hlavním městě ojedinělé. „Domy jsou koncipované tak, že přímým sousedem je les, obyvatelé jsou tak v kontaktu s přírodou. Přitom je zde velmi dobrá dostupnost do centra a skvělá občanská vybavenost. V projektu je také nevšední prvek, kterým je komunitní bazén,“ říká Peter Murín. Architektura s dominantním prvkem perforované fasády je opět z dílny architektonického studia COMPASS. 

SO-HO Holešovice

Společnost před nedávnem vstoupila také na český trh s unikátním projektem v pražských Holešovicích. „Jedná se o transformaci brownfieldu u Libeňského mostu, kde chceme vytvořit klasický holešovický blok. První etapa zahrnuje rekonstrukci původní továrny Tesla, kde budou mezonetové byty. V dalších dvou etapách dokončíme celý blok, s kterým nám pomáhalo architektonické studio Qarta. Bude zde i nová zeleň,“ říká Peter Murín.

Další díly pořadu „TV Architect na Slovensku“ můžete vidět ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Osobnosti
14 m 15 s

Jiří Řezák a David Wittassek (Qarta architektura)

Architekti Jiří Řezák a David Wittassek. Dvojice, která v roce 1996 založila společně s dalšími dvěma kolegy architektonické studio Qarta, je známá spoluprací se španělským architektem Ricardo Bofillem. Právě s ním se podílela na administrativním centru Korso Karlín. Kancelář stojí za dalšími projekty jako je Five na Smíchově či Fragment v Karlíně.

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu