ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus Města a urbanismus Sourabh Gupta: Můžu dát nápadům fyzickou podobu

Sourabh Gupta: Můžu dát nápadům fyzickou podobu

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Tobias Rosberg: Přemýšlím o funkci

zrušit

3 m 43 s / Autor: TV Architect

Indické architektonické studio Archohm Consults představilo na Světovém festivalu architektury v Berlíně hned dva své projekty Taj Ganj Center, asanaci města kolem Tádž Mahalu, a Shilpgram, který bychom do češtiny přeložili jako řemeslnou vesnici. Sourabh Gupta, ředitel a hlavní architekt ateliéru, který si o projektech povídal s týmem TV Architect, o něm říká, že je to jako přivést minulost do současnosti a oslavovat indické řemeslné umění.

V rámci projektu Taj Ganj Center se architekti snažili pro návštěvníky nejikoničtějšího muslimského mauzolea vytvořit jakési jeviště. Začali úklidem, přidali služby a nově upravili povrchy, které určitým způsobem reprezentují město a kulturu, protože použili místní kámen a intarzie, obojí samozřejmě představené ve velice moderním kontextu. „A nakonec jsme dodali zážitkový design, vytvořili jsme novou image a novou tvář celého města, což je základem toho, jak ho lidé dnes budou vnímat,“ doplňuje Sourabh Gupta.

Druhý projekt konceptuálně vychází z pouličního formátu. „V Indii najdete pouliční bazary a trhy, které jsou tu určitým způsobem překroucené, až z nich vznikla doslova spirála v architektonické podobě, která je následně oslavou tohoto obchodního podniku pro dnešní dobu,“ shrnuje Gupta, podle kterého je současná doba pro architekturu velmi zajímavá, ať už z hlediska technologií, nebo komunikačních schémat. Sám se do architektury zamiloval ještě jako malý a je pro něj cestou, skrz kterou může dát svým nápadům fyzickou podobu.

red

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu