Odebírat novinky
Úvod Veřejný sektor Veřejné stavby Tobias Rosberg: Přemýšlím o funkci

Tobias Rosberg: Přemýšlím o funkci

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Linda Björn, Susanne Ramel: Vytváříme místa setkávání

zrušit

2 m 04 s / Autor: TV Architect

Tobias Rosberg a Annika Askerblom ze švédského architektonického studia AIX Arkitekter přijeli na berlínský Světový festival architektury s projektem budovy Královské hudební školy ve Stockholmu. Po letech usilovné práce se může tato nejstarší švédská hudebně-vzdělávací instituce pochlubit novou budovou s jasnou identitou, architektonické studio AIX Arkitekter její navrhování zaměstnávalo od roku 2003.

Zadáním investora bylo vytvořit takovou budovu, která bude mít nejenom jasnou identitu, bude viditelná a působivá, ale také zapadne do svého okolí. „Myslím, že se nám to podařilo, že obojí funguje,“ říká v rozhovoru s TV Architect Rosberg, který v rámci projektu navrhoval čtyři veřejné koncertní sály, a dodává, že ačkoli má rád krásné věci, nejvíc se mu líbí to, když provede analýzu a vznikne projekt, z něhož je nakonec patrné, že někdo přemýšlel o jeho funkci.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl