CZ
  • EN
Více kanálů
Odebírat novinky
Úvod Veřejný sektor Veřejné stavby Tobias Rosberg: Přemýšlím o funkci

Tobias Rosberg: Přemýšlím o funkci

Přeskočit reklamu
x
2 m 04 s / 23. 2. 2018 / Autor: TV Architect
Tobias Rosberg: Přemýšlím o funkci

Tobias Rosberg a Annika Askerblom ze švédského architektonického studia AIX Arkitekter přijeli na berlínský Světový festival architektury s projektem budovy Královské hudební školy ve Stockholmu. Po letech usilovné práce se může tato nejstarší švédská hudebně-vzdělávací instituce pochlubit novou budovou s jasnou identitou, architektonické studio AIX Arkitekter její navrhování zaměstnávalo od roku 2003.

Zadáním investora bylo vytvořit takovou budovu, která bude mít nejenom jasnou identitu, bude viditelná a působivá, ale také zapadne do svého okolí. „Myslím, že se nám to podařilo, že obojí funguje,“ říká v rozhovoru s TV Architect Rosberg, který v rámci projektu navrhoval čtyři veřejné koncertní sály, a dodává, že ačkoli má rád krásné věci, nejvíc se mu líbí to, když provede analýzu a vznikne projekt, z něhož je nakonec patrné, že někdo přemýšlel o jeho funkci.

red

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2018 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl