ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus Osobnosti Kevin Sim Kwang Yang: Architekturu dnes vnímáme jako zboží

Kevin Sim Kwang Yang: Architekturu dnes vnímáme jako zboží

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Gert Wingårdh: Pohání mě touha nové věci uspořádat

zrušit

3 m 32 s / Autor: TV Architect

Architektonické studio New Space představilo na Světovém festivalu architektury (WAF 2017) v Berlíně hospic nové generace. Jejich projekt Assissi Hospice patří k nejnovějším hospicům s plným tréninkovým a zdravotnickým vybavením v Singapuru. Hlavní architekt Kevin Sim Kwang Yang si o něm povídal se štábem TV Architect. Řeč se však stočila i k jiným tématům, jako je budoucnost architektury nebo výzvy, kterým současná architektura čelí.

Assisi Hospice je podle Yanga jakýmsi lakmusovým papírkem. Klientem je totiž katolická církev a vláda a jde o jednu z prvních vlaštovek nové národní strategie paliativní péče v Singapuru. „Chtěli jsme dovnitř přinést světlo, vzduch, zdůraznit životadárné vlastnosti našeho hospice a vytvořit pacientům vzpomínky na poslední dva nebo tři měsíce. Poskytuje se tu paliativní péče, takže většina našich pacientů má rakovinu v terminálním stadiu,“ vysvětluje architekt.

Architektura se v důsledku společenské změny posledních dvaceti let velmi proměnila, a tak je pro architekty do budoucna velkou výzvou nalezení dobrých patronů. „Řekl bych, že výzvy spočívají v nalezení opravdu dobrých klientů, kteří začnou tuto profesi chápat a trochu víc ji respektovat,“ domnívá se a dodává, kdyby svět věděl víc o tom, jaké nároky jsou na architekty kladeny, dostalo by se jim více empatie a možná i porozumění ve vztahu k úloze architekta v jednotlivých procesech.

red

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu