CZ
  • EN
Více kanálů
Odebírat novinky
Úvod Veřejný sektor Veřejné stavby Kevin Sim Kwang Yang: Architekturu dnes vnímáme jako zboží

Kevin Sim Kwang Yang: Architekturu dnes vnímáme jako zboží

Přeskočit reklamu
x
3 m 32 s / 2. 3. 2018 / Autor: TV Architect
Kevin Sim Kwang Yang: Architekturu dnes vnímáme jako zboží

Architektonické studio New Space představilo na Světovém festivalu architektury (WAF 2017) v Berlíně hospic nové generace. Jejich projekt Assissi Hospice patří k nejnovějším hospicům s plným tréninkovým a zdravotnickým vybavením v Singapuru. Hlavní architekt Kevin Sim Kwang Yang si o něm povídal se štábem TV Architect. Řeč se však stočila i k jiným tématům, jako je budoucnost architektury nebo výzvy, kterým současná architektura čelí.

Assisi Hospice je podle Yanga jakýmsi lakmusovým papírkem. Klientem je totiž katolická církev a vláda a jde o jednu z prvních vlaštovek nové národní strategie paliativní péče v Singapuru. „Chtěli jsme dovnitř přinést světlo, vzduch, zdůraznit životadárné vlastnosti našeho hospice a vytvořit pacientům vzpomínky na poslední dva nebo tři měsíce. Poskytuje se tu paliativní péče, takže většina našich pacientů má rakovinu v terminálním stadiu,“ vysvětluje architekt.

Architektura se v důsledku společenské změny posledních dvaceti let velmi proměnila, a tak je pro architekty do budoucna velkou výzvou nalezení dobrých patronů. „Řekl bych, že výzvy spočívají v nalezení opravdu dobrých klientů, kteří začnou tuto profesi chápat a trochu víc ji respektovat,“ domnívá se a dodává, kdyby svět věděl víc o tom, jaké nároky jsou na architekty kladeny, dostalo by se jim více empatie a možná i porozumění ve vztahu k úloze architekta v jednotlivých procesech.

red

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2018 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl