Odebírat novinky
Úvod Development a stavby Rezidenční projekty Sigurd Larsen: Z problému se snažím vytěžit to pozitivní

Sigurd Larsen: Z problému se snažím vytěžit to pozitivní

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje: JRD

zrušit

2 m 33 s / Autor: TV Architect

Dánský architekt Sigurd Larsen představil na berlínském světovém festivalu architektury svůj projekt The Roof House (Střešní dům), který využívá různých vlastností světla. V nabitém festivalovém programu si ale našel čas i na rozhovor se štábem TV Architect, s nímž si povídal nejen o tom, jak klimatické změny ovlivňují profesi architekta, ale také o potřebě vést o téměř každém problému dialog.

V Německu působící dánský rodák ve svém projektu The Roof House zajímavým způsobem využil sklony členité střechy projektovaného domu k tomu, aby do něj dostal co nejširší spektrum světla. Různým náklonem oken na různé světové strany totiž získal světlo z různých konců barevného spektra, od studené modré ze severu po teplou červenou ze západu.

Cit pro přírodu je pak patrný i z Larsenova postoje ke klimatickým změnám, které jsou podle něj v poslední době jedním z hlavních hybatelů architektury. Na jeho profesi stojí zejména úkol, jak se vyrovnat s působením živlů, jako je vítr a voda. Protože v posledních letech trápí severské království časté bouře, zabývali se tamější architekti otázkou co s dešťovou vodou. A architektura na to už zareagovala: Domy, které se tam v posledních letech stavějí, vypadají jinak. Lidé dali hlavy dohromady, přestali vodu vnímat jako problém a chápou ji jako něco, co tu prostě je. Vytěžili z problému pozitivní maximum a o to podle Larsena jde nejen v architektuře, ale také v životě.

red

 

Projekty Sigurda Larsena: 

Střešní dům, Dánsko, od Sigurda Larsena

Obytná stodola ve státě New York od Sigurda Larsena

Web – Sigurd Larsena
Instagram – Sigurd Larsen

Podívejte se na náš rozhovor z Berlína se Sigurdem Larsenem: Z problému se snažím vytěžit to pozitivní.

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu