Odebírat novinky
Úvod Development a stavby Rezidenční projekty Kohei Omori: Milovat architekturu znamená milovat lidi a přírodu

Kohei Omori: Milovat architekturu znamená milovat lidi a přírodu

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje: JRD

zrušit

3 m 18 s / Autor: TV Architect

Japonské architektonické studio Hiroshi Nakamura & NAP představilo na Mezinárodním festivalu architektury v Berlíně hned dva své projekty, a to tzv. Finding Rainbows a Radiator House. Pro oba je typické zejména úzké sepjetí s přírodou. Štáb TV Architect si o nich a také o vnímání architektury povídal s jejich spolutvůrcem, architektem Kohei Omorim.

Navázat organický vztah s přírodou, to byl podle Omoriho hlavní záměr, kterého se japonští architekti pokusili docílit v projektech Finding Rainbows a Radiator House. V prvním jmenovaném hraje hlavní úlohu duha, resp. její variabilní projekce do prostoru domu, a v případě druhého pak prvek nedalekého proudícího potoka, který se pokusili přenést dovnitř stavby. V obou realizacích je silně akcentován důraz na ekologii. Lidé podle Omoriho zanechávají na světě silnou uhlíkovou stopu a je na architektech a architektuře, aby ji účinně kompenzovali.

Omori navíc dodává, že jestliže člověk miluje architekturu, znamená to, že musí milovat i lidi a přírodu, protože architektura je v úzkém vztahu k oběma. Architektura oba tyto světy spojuje a vytváří jakýsi pomyslný most, po kterém je možné se vydat.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu