CZ
  • EN
Odebírat novinky
Úvod Revitalizace a rekonstrukce Bytový fond Obytná stodola ve státě Newa York od Sigurda Larsena

Obytná stodola ve státě Newa York od Sigurda Larsena

Přeskočit reklamu
x
2 m 33 s / 11. 11. 2017 / Autor: TVarchitect
Obytná stodola ve státě Newa York od Sigurda Larsena

(Titulky se připravují) Nápad s opakujícími se motivy stodoly je inspirován americkými malíři Charlesem Sheelerem a Andrewem Wyethem. Skulpturální monolity stodol jsou orientovány podle svažující se krajiny, čímž vznikají zajímavé kompozice, ve kterých větší množství objemů poskládaných v různých směrech působí jako vrstvené aditivní struktury.

Dům se nachází v souboru místních stodol se sedlovými střechami, který se v průběhu posledních 200 let postupně rozrůstal. Nové rozšíření hlavního domu pokračuje v procesu budování neplánovitého systému různě orientovaných objektů na svažité louce.

V přístavbě je velký otevřený prostor ložnice s výhledem na lesní mýtinu, koupelna a propojovací místnost, ve které jsou stěny od podlahy po strop pokryty policemi na knihy. Ve spodním patře přístupném zvenčí je pracovna s koupelnou a domácí dílna.

Každá část nové přístavby - budova, spojovací část, půda i rampa - má individuální orientaci v souladu s logikou uspořádání původních starých budov. Každé okno je pečlivě umístěno tak, aby rámovalo určitý výhled do krajiny nebo na okolní staré stodoly. Tímto způsobem je směřování všech budov, starých i nových, určováno svažující se krajinou, výhledy a slunečním světlem.

Fasáda z cedrového dřeva je utěsněna místním tradičním způsobem opalování dřeva, dokud povrch nezčerná. Výsledkem je živá textura, jejíž barva během dne přechází od hluboké monochromatické černi až po stříbřitě šedou odrážející sluneční světlo.

Lokalita: Lake George, New York, USA

Rok: 2016

Plocha: 140 m2

Web – Sigurd Larsen
Instagram – Sigurd Larsen

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2018 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl