Odebírat novinky
Úvod Historie a osobnosti Osobnosti Sten Sødring: Je zajímavé zabývat se každodenním životem lidí

Sten Sødring: Je zajímavé zabývat se každodenním životem lidí

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Sourabh Gupta: Můžu dát nápadům fyzickou podobu

zrušit

2 m 20 s / Autor: TV Architect

Architektonické studio Gottlieb Paludan Architects nedávno dokončilo ve Stockholmu elektrárnu na biomasu. Na projektu, který nazvali Värtaverket, pracovali se švédským ateliérem Urban Design deset let. Široké veřejnosti jej představili na berlínském Světovém festivalu architektury. Sten Sødring se o něm následně rozpovídal v rozhovoru s týmem TV Architect.

Továrna se nachází uprostřed rychle se rozvíjející oblasti ve Stockholmu. Umístit takové velké zařízení doprostřed oblasti nebylo jednoduché. Jak říká sám architekt, byl to opravdu zajímavý a náročný úkol. „Pracovali jsme na tomhle projektu posledních deset let a loni jsme ho slavnostně uvedli do provozu,“ doplňuje.

Dánští architekti pracují se všemi základními funkcemi společnosti, staví elektrárny, nádraží, městská prostranství, mosty a všechny ty věci, které společnost nějakým způsobem propojují: „Vidíme, že dopad těchto věcí je v podstatě okamžitý, a to je asi hlavní síla, která mě pohání kupředu,“ dodává na závěr.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl