ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Kategorie Inovace a technologie Udržitelná architektura Reportáž: V Praze proběhlo další z pravidelných setkání odborníků na téma nových materiálů a technologií pro výstabu i rekonstrukce

Reportáž: V Praze proběhlo další z pravidelných setkání odborníků na téma nových materiálů a technologií pro výstabu i rekonstrukce

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x
5 m 25 s

I letos jsme s vybranými partnery našich TV Architect a TV Bydlení zorganizovali další zajímavé setkání odborníků ze segmentu stavebnictví, architektury a developmentu. Přednášková akce se zabývala inovativními materiály a technologiemi pro zefektivnění procesů v oblasti výstavby i rekonstrukcí. Navázali jsme tak na loňský velmi úspěšný koncept školení, a zároveň tak reagujeme na požadavky na představování zajímavých materiálů a technologií na odborné rovině s možnou přímou diskuzí.

Pravidelně vás informujeme o novinkách a trendech na poli architektury a developmentu. Sdružujeme významné osobnosti, které se v těchto segmentech dlouhodobě pohybují. Právě těmto odborníkům byla věnovaná akce, která se zabývala využitím nových materiálů a technologií pro výstavbu a rekonstrukce. Akce v pražském New Living Center se zúčastnilo více než 50 hostů.

Mezi řečníky se představil Jan Votápka, vedoucí oddělení spolupráce s developery S-Power, který představil aktuální možnosti fotovoltaiky pro firmy, komerční objekty a developerské projekty. Také přiblížil budoucnost a povinnou fotovoltaiku pro státní a veřejné budovy od roku 2026.

Dominik Basl, člen představenstva Prefab Factory, přiblížil roli prefabrikovaných modulů, které jsou budoucností moderního stavebnictví a součástí developerských projektů.

Pavel Basl, člen představensta ProCeram a New Living Center, pohovořil o výrobě atypických produktů na míru z keramických dlažeb či umělého kamene a ukázal nejnovější trendy včetně skryté indukční desky.

Svou přednášku představil také Martin Habina, hlavní architekt a jednatel kanceláře Atelier Habina, který přiblížil obnovu Paláce Morava, funkcionalistického klenotu Brna. Ateliér řeší rehabilitaci původních velkoformátových prosklených ploch a dalších částí fasády, a dále pak nalezení optimálního průsečíku obnovy vnitřní funkční struktury i interiérů s dnešními požadavky.

Tato událost poskytla platformu pro diskusi o nejnovějších trendech, inovacích a udržitelných praktikách v oblasti stavebních materiálů. Školení přineslo i spustu inspirace a poznatků pro profesionály z oblasti stavebnictví. Zároveň zdůraznilo důležitost inovace a udržitelnosti pro budoucnost tohoto odvětví.

Děkujeme všem partnerům i hostům a budeme se těšit opět za rok při další příležitosti školení nových témat!

Mohlo by vás zajímat

Zprávy a aktuality

Prefabrikace jako směr udržitelné výstavby

Pod pojmem prefabrikace se skrývá celá řada systémů a procesů obvykle založených na moderních technologiích. Jedná se o hromadnou předvýrobu, která se odehrává v továrně na výrobní lince. Zde vznikají stavební díly, ze kterých se poté na místě výstavby smontuje výsledná budova. Výhod je několik - rychlá výstavba, ekonomicky výhodné řešení, efektivita práce a také udržitelnost.

Mohlo by vás zajímat

Materiály, technologie a konstrukce
9 m 00 s

Zvažujete fotovoltaickou elektrárnu na komerční objekt? Toto jsou parametry, které by vás měly zajímat

Fotovoltaická elektrárna se vyplatí v podstatě každé firmě, která má vlastní budovu. Obzvláště pak firmám s vysokou spotřebou elektřiny, nebo se zvýšenou spotřebou v letních měsících. Jaká jsou možná technologická řešení?

Mohlo by vás zajímat

Materiály, technologie a konstrukce
10 m 28 s

Fotovoltaická elektrárna pro malé podniky - kolik stojí, za kolik vyrobí elektřinu a jaká je návratnost?

Udržitelnost a obnovitelné zdroje jsou tématem, které stále více řeší také malé firmy. Zájem o úsporu, nebo dokonce energetickou soběstačnost mezi nimi neustále roste. Fotovoltaická elektrárna totiž dokáže vyrobit potřebnou elektřinu, a ušetřit tak většinu nákladů na energie. Navíc nároků na montáž se nemusí žádný majitel firmy obávat, vše je velmi rychlé a jednoduché. V našem videu se dozvíte vše potřebné a třeba i to, proč se malým firmám nevyplatí na technologie čerpat dotace.

Mohlo by vás zajímat

Materiály, technologie a konstrukce
9 m 51 s

Fotovoltaická elektrárna pro velké podniky - kolik stojí, za kolik vyrobí elektřinu a jaká je návratnost?

Poptávka po udržitelné energetice stále roste. Zájem o fotovoltaické elektrárny a další energetické investiční projekty pro komerční objekty se za poslední rok zněkolikanásobil hlavně kvůli růstu cen energií. Dobrou zprávou je, že aktuální dotační politika je k obnovitelným zdrojům energie více než štědrá.

Mohlo by vás zajímat

Zprávy a aktuality
1 m 43 s

Hledáte atypické vybavení interiéru? Víme, kde vyrábí designové kousky dle přání zákazníka

Hledáte atypcké a designové vybavení do interiéru? Jedinečné kousky dle vašeho přání si můžete nechat vyrobit ve výrobním závodě u Plzně. Tady i ty zjevně nejnáročnější požadavky klientů dovedou bravurně zrealizovat. Podívejte se, jak se vyrábí například atypické umyvadlo. 

Mohlo by vás zajímat

Materiály, technologie a konstrukce
1 m 19 s

3D fasádní obklady jsou velmi moderním prvkem, který odráží současnou architekturu

Využívání velkoformátových obkladů je v interiérech velmi moderní a zajímavou záležitostí. Málokdo ale tuší, že takové obklady se dají použít i v exteriéru, například velmi zajímavé jsou obklady s 3D efektem.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl