ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty Fotovoltaická elektrárna pro velké podniky - kolik stojí, za kolik vyrobí elektřinu a jaká je návratnost?

Fotovoltaická elektrárna pro velké podniky - kolik stojí, za kolik vyrobí elektřinu a jaká je návratnost?

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty - Vlastníte komerční objekt a rozhodli jste se pro realizaci fotovoltaické elektrárny? Co vás čeká a co bude potřeba?

zrušit

9 m 51 s

Poptávka po udržitelné energetice stále roste. Zájem o fotovoltaické elektrárny a další energetické investiční projekty pro komerční objekty se za poslední rok zněkolikanásobil hlavně kvůli růstu cen energií. Dobrou zprávou je, že aktuální dotační politika je k obnovitelným zdrojům energie více než štědrá.

„Za velký podnik se považuje elektrárna, kde se instaluje více jak 50kWp. To znamená, že je potřeba stavební povolení a licence na provoz, což znamená, že se projekt protáhne zhruba o tři měsíce,“ říká Jaroslav Šuvarský, jednatel S-POWER Energies s.r.o.

Financování velké fotovoltaické elektrárny představuje velkou investici, kterou je ale možné snížit dotací. Díky ní je možné dosáhnout návratnosti systému již velmi brzy. „Díky dotaci dovedeme pořizovací náklady snížit až o 40%, to znamená, že i návratnost se nám dostává níže. Zajímavé jsou i některé úvěry na zelené projekty, zde ale efektivita není taková. Návratnost se počítá tak, že se podíváme, kolik daná elektrárna dokáže vyrobit, to srovnáme s aktuální cenou elektřiny a vyjde nám úspora,“ říká Jaroslav Šuvarský.

Pokud se bojíte náročných administrativních úkonů, dotaci za vás společnost S-POWER Energies vyřídí v rámci služby na klíč. „Nechceme naše klienty do ničeho nutit, rádi vše potřebné vyřešíme za ně, ale jsou i takové podniky, ve kterých si vše vyřídí sami,“ říká Jaroslav Šuvarský.

Fotovoltaická elektrárna se velkým firmám vyplatí zejména tehdy, pokud všechnu vyrobenou energii dokáží ihned spotřebovat. „Pokud dovedu vyrobenou energii ihned využít, nemá cenu pořizovat úložiště, neboť prodražuje celý projekt. Baterie se vyplatí v určitých případech, například pokud má firma náročný provoz – baterie pak může stabilizovat síť v objektu a může sloužit i jako záložní zdroj,“ říká Jaroslav Šuvarský a dodává: „Nejdelší na celém projektu je administrativní proces, projekce a příprava podkladů. Samotná stavba trvá pak zhruba měsíc a nijak zásadně neovlivní provoz podniku. Poté nastává připojení a zprovoznění.“

Fotovoltaika se dnes vyplatí opravdu každému. Kdy dává dotace smysl u velkých podniků a jaké jsou její výhody? To vše a mnohem více se dozvíte v našem videu.

Na další témata zaměřená na fotovoltaiku pro firmy a developerské projekty se podívejte v našem seriálu ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Inovace a technologie
9 m 19 s

Jaroslav Šuvarský, jednatel společnosti S-Power Energies

Společnost S-POWER funguje v České republice jako poradenská i realizační firma pro fotovoltaiku. Zaměřuje se jak na stavební firmy, tak na developery, kterým v rámci procesu poskytuje i dlouhodobou podporu a obchodní support. Jednatelem společnosti je Jaroslav Šuvarský.

Mohlo by vás zajímat

Inovace a technologie
3 m 28 s

Podnikáte ve výrobě a ještě jste nepřemýšleli o fotovoltaice na své sídlo? Chyba! Povíme vám proč…

Fotovoltaická elektrárna je vhodná i pro malé firmy. „Zejména pro ty, které mají konstantní odběr elektřiny,“ doplňuje Jaroslav Šuvarský, jednatel společnosti S-Power. Může se jednat o kancelářskou budovu, či pekárnu, v podstatě o jakýkoliv denní provoz, kde je zvýšená spotřeba elektřiny.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu