ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty Fotovoltaická elektrárna pro malé podniky - kolik stojí, za kolik vyrobí elektřinu a jaká je návratnost?

Fotovoltaická elektrárna pro malé podniky - kolik stojí, za kolik vyrobí elektřinu a jaká je návratnost?

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty - Fotovoltaická elektrárna pro velké podniky - kolik stojí, za kolik vyrobí elektřinu a jaká je návratnost?

zrušit

10 m 28 s

Udržitelnost a obnovitelné zdroje jsou tématem, které stále více řeší také malé firmy. Zájem o úsporu, nebo dokonce energetickou soběstačnost mezi nimi neustále roste. Fotovoltaická elektrárna totiž dokáže vyrobit potřebnou elektřinu, a ušetřit tak většinu nákladů na energie. Navíc nároků na montáž se nemusí žádný majitel firmy obávat, vše je velmi rychlé a jednoduché. V našem videu se dozvíte vše potřebné a třeba i to, proč se malým firmám nevyplatí na technologie čerpat dotace.

„Legislativa se letos změnila, nyní už za malou elektrárnu lze považovat 50kWp, což je přesně ta mez, kdy nepotřebujeme stavební povolení ani licenci na provoz. Taková elektrárna se hodí pro provozoven, které mají nižší roční spotřebu kolem 100MWh, mají konstantní odběr proudu, denní provoz, připojení na nízké napětí a nechtějí dotace,“ říká Jaroslav Šuvarský, jednatel S-POWER Energies s.r.o.

Nejvyšší hranicí je tedy 50kWp, což představuje zhruba 90 panelů - 330m2 plochy šikmé střechy. „Ve chvíli, kdy máme plochou střechu, musíme dát panely dál od sebe, aby si nestínily, plocha je tedy větší. Řešením je i elektrárna na ploše, či na fasádě, zde je ale nižší efektivita a toto řešení nedoporučujeme,“ říká Jaroslav Šuvarský a dodává: „50kWp elektrárnu dovedeme postavit zhruba za 1 350 000 Kč.“

U takové elektrárny není dobré žádat o dotace. „Cena, kterou by podnikatelé zaplatili za přípravu projektu a podání projektové dokumentace by pojmula vysokou část ceny, navíc dotace vždy znamená zdržení,“ dodporučuje Jaroslav Šuvarský.

Samotná instalace je velmi snadná a rychlá. Technici umístí na střechu panely a propojí všechny potřebné komponenty. Vše zabere zhruba týden a výhodou je, že práce mohou probíhat za plného provozu firmy. Společnost S-POWER Energies pak vyřeší i všechny potřebné administrativní kroky. „Elektřinu z fotovoltaické elektrárny lze velmi výhodně využít ve firmě i na dobíjení elektromobilů,“ dodává Jaroslav Šuvarský.

Jaká je návratnost takové elektrárny a jaké jsou úspory pro malé podniky se dozvíte v našem videu.

Na další témata zaměřená na fotovoltaiku pro firmy a developerské projekty se podívejte v našem seriálu ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Inovace a technologie
9 m 19 s

Jaroslav Šuvarský, jednatel společnosti S-Power Energies

Společnost S-POWER funguje v České republice jako poradenská i realizační firma pro fotovoltaiku. Zaměřuje se jak na stavební firmy, tak na developery, kterým v rámci procesu poskytuje i dlouhodobou podporu a obchodní support. Jednatelem společnosti je Jaroslav Šuvarský.

Mohlo by vás zajímat

Inovace a technologie
3 m 28 s

Podnikáte ve výrobě a ještě jste nepřemýšleli o fotovoltaice na své sídlo? Chyba! Povíme vám proč…

Fotovoltaická elektrárna je vhodná i pro malé firmy. „Zejména pro ty, které mají konstantní odběr elektřiny,“ doplňuje Jaroslav Šuvarský, jednatel společnosti S-Power. Může se jednat o kancelářskou budovu, či pekárnu, v podstatě o jakýkoliv denní provoz, kde je zvýšená spotřeba elektřiny.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl