ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty Zvažujete fotovoltaickou elektrárnu na komerční objekt? Toto jsou parametry, které by vás měly zajímat

Zvažujete fotovoltaickou elektrárnu na komerční objekt? Toto jsou parametry, které by vás měly zajímat

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty - Fotovoltaická elektrárna pro malé podniky - kolik stojí, za kolik vyrobí elektřinu a jaká je návratnost?

zrušit

9 m 00 s

Fotovoltaická elektrárna se vyplatí v podstatě každé firmě, která má vlastní budovu. Obzvláště pak firmám s vysokou spotřebou elektřiny, nebo se zvýšenou spotřebou v letních měsících. Jaká jsou možná technologická řešení?

Fotovoltaická technologie S-POWER Energies nabízí perfektně sladěné komponenty sestávající z fotovoltaických modulů, střídačů a montážních systémů.

„Fotovoltaika pro firmy se nijak zásadně neliší od jakékoliv jiné fotovoltaiky. Každý majitel firmy by kromě úspory a ceny měl řešit také udržitelnost řešení. Fotovoltaika by měla vyrábět energii co nejdelší dobu, měla by fungovat s co nejmenšími výpadky, zájemce by měl zjistit možnost rychlého a cíleného servisu, vyhnout se poklesu výroby energie v čase a zajistit požární bezpečnost,“ říká Jaroslav Šuvarský, jednatel S-POWER Energies s.r.o.

Důležité je tedy najít kvalitního výrobce, který nabízí pokroková řešení, u firemního řešení je pak lepší volit velkoformátové panely a firmy by měly zjišťovat i možnosti záruky. „Dnes je zcela běžné, že panel má 15 let produktovou záruku na poškození a 25 let záruku na výkon. Panel by měl mít také veškeré potřebné certifikace,“ dodává Jaroslav Šuvarský.

Věcí, která se příliš nepoužívá u rodinných domků je tzv. optimizér. U komerčních objektů se ale jedná o základní prvek. Zařízení je umístěné na spodní část panelu, stará se tedy pouze o daný panel a optimalizuje jeho bod účinnosti. „Optimizér umožňuje regulovat výkon každého panelu samostatně, pomáhá odpojit panely v případě dočasného zastínění a zajišťuje monitoring jednotlivého panelu. Výhodou je i servis za chodu panelů,“ říká Jaroslav Šuvarský.

Zásadní je při firemním využití také střídač. „Je důležité vybrat střídač, který má vysokou účinnost. Sledovat by se měly i parametry jako záruka, kvalitní monitoring a stabilita výrobce,“ dodává Jaroslav Šuvarský

Bateriové úložiště pak dává smysl především ve firmách s výkyvy ve výrobě či s nočním provozem.

Na další témata zaměřená na fotovoltaiku pro firmy a developerské projekty se podívejte v našem seriálu ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Inovace a technologie
9 m 19 s

Jaroslav Šuvarský, jednatel společnosti S-Power Energies

Společnost S-POWER funguje v České republice jako poradenská i realizační firma pro fotovoltaiku. Zaměřuje se jak na stavební firmy, tak na developery, kterým v rámci procesu poskytuje i dlouhodobou podporu a obchodní support. Jednatelem společnosti je Jaroslav Šuvarský.

Mohlo by vás zajímat

Inovace a technologie
3 m 28 s

Podnikáte ve výrobě a ještě jste nepřemýšleli o fotovoltaice na své sídlo? Chyba! Povíme vám proč…

Fotovoltaická elektrárna je vhodná i pro malé firmy. „Zejména pro ty, které mají konstantní odběr elektřiny,“ doplňuje Jaroslav Šuvarský, jednatel společnosti S-Power. Může se jednat o kancelářskou budovu, či pekárnu, v podstatě o jakýkoliv denní provoz, kde je zvýšená spotřeba elektřiny.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu