ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Kategorie Development a stavby Administrativní budovy Proč zahrnout zeleň do komerčních prostor a kanceláří? Rostliny ovlivňují lidské zdraví, psychiku i výkonnost.

Proč zahrnout zeleň do komerčních prostor a kanceláří? Rostliny ovlivňují lidské zdraví, psychiku i výkonnost.

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x
5 m 51 s

Rostliny jsou součástí téměř každého interiéru. V posledních letech nesmí chybět ani v komerčních prostorech, kde z nich zahradníci vytvářejí mnohdy i umělecká díla. Jejich funkce není ale rozhodně jen dekorativní. Rostliny na pracovišti i ve veřejných prostorech mají bezesporu zásadní vliv na řadu věcí, které ovlivňují lidské zdraví i výkonnost na pracovišti. Co je to biofilní design a jaké jsou možnosti jeho využití v interiéru?

Biofilní design 

Biofilní design znamená přímé začlenění čistě přírodních prvků do moderního interiéru. Označuje takové interiéry, které kromě tradičních stěn a nábytků obsahují i další čistě přírodní prvky v nejrůznějších podobách. Ty dodávají prostorám nejen originální vzhled, ale zároveň dávají i řadu benefitů lidem, a to od lepší nálady až po dokonalé soustředění. Nejedná se tak jen o začlenění přírodních aspektů do moderních interiérů, ale i jejich význam pro lidské zdraví a emocionální souznění s celým prostorem.

Většina z nás si nejspíš vybaví zelené rostliny. Kromě toho, že jejich přítomnost v místnosti podporuje cirkulaci kyslíku a eliminaci škodlivých látek z ovzduší, nejsou rozhodně jediným prvkem, na kterém lze celý biofilní design postavit. Dalšími možnostmi jsou zelené stěny, zelené sloupy, mechové stěny, čističky vzduchu, ale i celá zelená atria.

Tyto prvky a mnoho dalších produktů a služeb nabízí společnost Jungle Interiors. Společnost kromě dodání rostlin pomůže například i architektům s tvorbou celého konceptu. „Snažíme se naše klienty inspirovat, ale přitom jim nabízíme novinky, které jsou funkční a ověřené ve světě a víme, že budou fungovat. Někdy dostaneme na stůl koncept již vytvořený a v tu chvíli je naším úkolem revize takového projektu. S architekty hledáme potenciální problémy a nabízíme řešení předcházející zbytečným nákladům při realizaci i při dlouhodobém fungování zelených prvků. Často jsou totiž důležité technické detaily, které známe z praxe,“ říká jednatel Jungle Interiors Martin Lachman.

Realizace 

„Často jsme součástí stavby již od samého začátku, umíme se proto dobře koordinovat s ostatními dodavateli klienta. Při vlastní realizaci využíváme naše zkušenosti s technickou odborností, logistikou a pečlivostí. Navíc umíme najít adekvátní alternativu nedostupných produktů v podstatě jedním klikem tak, abychom se vešli do designu i ceny projektu. To především díky naší široké dodavatelské síti i vlastnímu software,“ říká Martin Lachman.

V portfoliu služeb společnosti Jungle Interiors lze najít nejen projektování zeleného prostředí, ale i péči o rostliny, konzultace a poradenství, jednorázový či dlouhodobý pronájem i realizaci velmi moderních zelených atrií i živých fasád.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl