ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Kategorie Development a stavby Administrativní budovy Tropická jungle pod vaší střechou. Obohaťte svůj projekt o zelené atrium!

Tropická jungle pod vaší střechou. Obohaťte svůj projekt o zelené atrium!

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x
3 m 09 s

Architekti i investoři se při realizaci veřejných budov snaží své projekty stavět co nejvíce s ohledem na životní prostředí a udržitelnost. Ať už se jedná o nádraží, školy, obchodní centra, ale i kavárny, hotely, úřady a další veřejné prostory, vždy je důležité začlenění zeleně do těchto prostor. Aby lidé mohli trávit čas v neuvěřitelně příjemném a opravdovém prostředí plném rostlin, je potřeba i odvaha architektů a developerů. Výsledkem může být unikátní a originální prostor na pomezí botanické zahrady v interiéru.

Jungle House, to je název projektu společnosti Jungle Interiors. Jedná se o zelené atrium, které vytvoří doslova tropickou jungli pod vaší střechou. Tato atria se hodí do zcela nových komerčních projektů, ale dají se aplikovat v atypických nádobách i ve stávajících prostorech. 

„V projektech tohoto typu pracujeme s tisícovkami rostlin, které mají skvělé vlastnosti nejen pro čištění vzduchu a pohlcování hluku, ale také pro naše duševní i fyzické zdraví. Absorbují a neutralizují nezdravé částice ve vzduchu a zároveň přeměňují CO2 na kyslík. To má za následek mnohem lepší vnitřní klima, které podle mnoha studií vede k nižší absenci nemocí, snížení únavy i bolestí hlavy mezi zaměstnanci a návštěvníky,“ říká jednatel společnosti Jungle Interiors Martin Lachman. 

Další výhodou mnoha rostlin na jednom místě je jejich schopnost regulovat vlhkost vzduchu. Když rostliny uvolňují kyslík, uvolňují také vlhkost. Vyšší vlhkost, ideálně kolem 40-50%, může přispět k lepší koncentraci a snížení vzdušných virů.  Rostliny tak jsou v této souvislosti skvělým řešením. Zároveň však díky systému spodní závlahy nedochází k nadbytečnému odparu vlhkosti do prostoru a nevznikají tím pádem další náklady na odvlhčování.

Od návrhu a až po péči

„Jsme zapojeni do vytvoření koncepce, celkového designu a výsadbového plánu do výkresů. Zahrady lze doplnit o architektonické prvky, jako jsou například altány, jezírka, nebo třeba hřiště na petang,“ říká Martin Lachman.

„Klíčové je sednout si s architekty a investorem a pobavit se o účelu budovy. Koncept bude jiný pro kancelářskou budovu, kde můžeme vytvářet místa, kde mohou lidé nejen relaxovat, ale potkávat se, pracovat, nebo obědvat. Naopak třeba u domu pro důchodce, u kterého se v Evropě takové projekty realizují, hledáme místa především pro klid, relaxaci, ale také pro zábavu. Po ujasnění konceptu a použitých prvků vytvoříme detailní projekt, kde je zakreslena každá rostlina,“ dodává Martin Lachman. 

Pro takovýto projekt je potřeba zajistit tisíce rostlin více než sto odrůd a druhů. „Vše umíme zajistit díky dlouhodobé spolupráci s širokou sítí našich dodavatelů. Vše od malých rostlin až po staleté olivovníky nebo velké palmy je pečlivě vybíráno a šetrně dovezeno pro váš projekt,“ dodává Martin Lachman. Součástí služby realizace zeleného atria je také výsadbový plán a pravidelná péče.

Toto kvalitní řešení dodává společnost Jungle Interiors ve spolupráci s dánskou firmou Palmproject, která v Evropě úspěšně realizovala a pečuje o desítky projektů.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl