CZ
  • EN
Více kanálů
Odebírat novinky
Úvod Historie a osobnosti Osobnosti Kolja Nielsen: S internetem se architektura stává stále podobnější

Kolja Nielsen: S internetem se architektura stává stále podobnější

Přeskočit reklamu
x
1 m 57 s / 23. 1. 2018 / Autor: TV Architect
Kolja Nielsen: S internetem se architektura stává stále podobnější

Na berlínském festivalu architektury WAF 2017 představil spoluzakladatel architektonického ateliéru CEBRA projekt Experimentarium, rozšíření a obnovu původní pivovarské budovy, kterou dánští architekti přeměnili na vědecké centrum. S týmem TV Architect si však v rozhovoru povídal i o tom, jak klimatické změny v budoucnu ovlivní podobu architektury nebo jak už ji dnes mění internet.

Původní pivovarská budova slavného Tuborgu se pod rukama architektů ze studia CEBRA proměnila ve vědecké vzdělávací centrum, kde se děti seznamují s přírodními vědami a moderními technologiemi. Třeba se tam budou vzdělávat i budoucí mladí architekti. Znalosti přírodních věd by se jim mohly do budoucna hodit. Kolja Nielsen totiž předpokládá, že velkým tématem architektury budou klimatické změny, s nimiž se budou muset vypořádat nejenom architekti, ale také inženýři nebo designéři.

Na architektuře se mu líbí, že stojí na počátku nových začátků. Jsou to architekti, kdo má velký vliv na životy lidí, kteří žijí, pracují nebo tvoří v jejich projektech. A přestože s rozmachem internetu přišla i jakási forma unifikace architektury, protože nové trendy se šíří napříč kontinenty v zásadě rychlostí několika kliknutí, pořád se domnívá, že práce, kterou architekti dělají, má význam. A z takového zjištění pak člověk nemůže nemít radost.

red

Web – CEBRA
Facebook – CEBRA
Twitter – CEBRA
LinkedIn – CEBRA
Instagram – CEBRA
Youtube – CEBRA

Další články na TV Architect:

Bytový komplex Iceberg v dánském Århusu od studia CEBRA

Kanál CEBRA

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2018 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl