Odebírat novinky
Úvod Historie a osobnosti Osobnosti Jens Bruenslow a Konrad Buhagiar: Architektura je způsob komunikace

Jens Bruenslow a Konrad Buhagiar: Architektura je způsob komunikace

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Sigurd Larsen: Z problému se snažím vytěžit to pozitivní

zrušit

2 m 52 s / Autor: TV Architect

Na projektu maltské Villy Castro, nominované na berlínském světovém festivalu architektury – WAF 2017, spolupracoval Konrad Buhagiar s Jensem Bruenslowem. Oba architekti se snažili propojit staré s novým tak, aby zde byl patrný jak rukopis nových majitelů, tak charakter původní stavby. Architekti, kteří architekturu považují za způsob komunikace a architekty za poslední renesanční osobnosti, si v Berlíně našli čas na rozhovor s TV Architect.

Zakládající partner architektonického studia Architecture Project má s rekonstrukcemi historických budov dlouholeté zkušenosti. Ve spolupráci s Jensem Bruenslowem se pustil do rekonstrukce maltské Villy Castro, historické stavby ze 17. století, v níž vytvořili nový domov pro rodinu se čtyřmi dětmi. Nové prvky zde vhodně doplnily původní stavbu a výsledkem je bydlení, které splňuje nároky 21. století.

Buhagiar si uvědomuje, že architekti jsou svým způsobem odpovědní za utváření prostředí, v němž žijeme, a tak je podle něj důležité akceptovat globální problémy. Architekti na ně musejí brát ohled a vhodným způsobem je řešit. Ať už jde o využití udržitelných zdrojů nebo návrat ke kořenům a starým hodnotám. Architektura je tak vlastně jedním z posledních míst, kde se můžete cítit renesančním člověkem. A důležitou roli v tom hraje právě komunikace a způsob jednání.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl