Odebírat novinky
 

Steve McIntyre: Architektura je všude kolem nás

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Další video

Profilové video: Zdeněk Fránek, Fránek Architects

zrušit

2 m 22 s / 26. 1. 2018 / Autor: TV Architect

The Word – Slovo, tak se jmenuje projekt, který byl v kategorii Kultura nominován na berlínském světovém festivalu architektury – WAF 2017, a o kterém si jeho spoluautor, architekt Steve McIntyre povídal v rozhovoru s TV Architect. Jejich neotřelé a moderní pojetí budovy nové knihovny v South Tyneside na severovýchodě Anglie sice nakonec nominaci neproměnilo, ale své návštěvníky si už jejich působivá architektura našla i bez tohoto ocenění.

Vzít do ruky knihu, prolistovat její stránky, začíst se… Záležitost donedávna běžná se s chytrými mobilními telefony ocitla na okraji zájmu zejména nejmladší generace. Nové technologie a sociální sítě navíc podporují izolaci. Architekti ze studia FaulknerBrowns před sebou měli při navrhování Národního centra pro psané slovo skutečně těžký úkol. V projektu The Word – Slovo se proto podle slov Steva McIntyra snažili hlavně vytvořit knihovnu pro 21. století. Takovou, která bude proti důsledkům moderní doby bojovat způsobem svého uspořádáním a typologií.

I to je asi důvod, proč McIntyre považuje práci architektů za nesmírně důležitou, utváří totiž budoucnost lidí a reaguje na jejich potřeby. Pro něj samotného je celoživotní vášní a závislostí. Jak sám říká, když jednou začnete studovat architekturu, dostane se vám do krve a nemůžete se jí zbavit. Je to jako nejhorší možná závislost, jakou si dokážete představit…

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2019 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl