ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... „Využíváme recyklát, obnovitelné materiály, zvažujeme i prefabrikaci a samozřejmostí je fotovoltaika,“ říká Alex Veselý k výstavbě Čtvrti Pod Hády v Brně.

„Využíváme recyklát, obnovitelné materiály, zvažujeme i prefabrikaci a samozřejmostí je fotovoltaika,“ říká Alex Veselý k výstavbě Čtvrti Pod Hády v Brně.

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Architekt Pavel Pekár z ateliéru P. P. Architects

zrušit

12 m 03 s

Čtvrť Pod Hády je název projektu developerské společnosti Trikaya, který vzniká v areálu zchátralé a nevyužívané továrny Ergon v Brně Maloměřicích a Brně Obřanech. Výstavba proběhne v několika etapách a výsledkem bude nová obytná lokalita s mnoha byty, obchody a službami. Důraz je kladen na ekologický ráz projektu.

„Základní myšlenkou je nabídnout lidem bydlení blízko přírodě i s dobrou dostupností do centra Brna. Čtvrť bude poskytovat vše, co je potřeba k modernímu životu. Cílem bylo využít starý brownfield a nezastavovat zbytečně žádnou stávající zeleň,“ říká Alex Veselý, výkonný ředitel společnosti Trikaya Asset Management.

Architekturu projektu si vzal na starosti brněnský ateliér Kuba & Pilař architekti. „Verzí bylo za deset let plánování opravdu mnoho, inspirovali jsme se v Dánsku a v Rakousku u podobně koncipovaných čtvrtí,“ říká Alex Veselý.

Pro výstavbu využíváme recyklát, obnovitelné materiály a zvažujeme i prefabrikaci na dalších etapách, samozřejmostí je pak fotovoltaika,“ dodává Alex Veselý.

V současné době odstartovala první etapa výstavby, která je už v prodeji. Ta bude obsahovat zhruba 170 bytů umístěných v bytových domech, viladomech a jedné výškové budově, která vytvoří dominantu čtvrti. Kolaudace by měla proběhnout v druhé polovině příštího roku. Počítá se zde i s výstavbou mateřské školy. Developer myslel také na seniory, kterým v projektu vymezil speciální garsonky s upravenými rozměry a bezbariérovým přístupem.

Důraz je kladen na ekologický ráz projektu, dostatek zeleně na veřejných prostranstvích a možnosti aktivního trávení volného času. Automobilová doprava zde bude maximálně eliminována a vozy se zde budou pohybovat pouze po nejnutnějších obvodových komunikacích. Díky tomu vzniká bezpečný centrální prostor se zelení a pěšími uličkami. Úpravám zeleně se věnuje Ferdinand Lefler se svým ateliérem Flera. „Ferdinand hledá neotřelá řešení se zajímavými prvky pro děti a dospělé. Bude zde velké množství různorodých venkovních ploch, jako je dětské hřiště, workoutový koutek či prostor pro grilování,“ dodává Alex Veselý.

Navazovat budou další etapy výstavby, které už budou obsahovat jiný typ bydlení. Počítá se s domy do tvaru U se zahrádkami a komunitním životem. Zajištěna by zde v budoucnu měla být kvalitní a frekventovaná městská doprava. Celá čtvrť je pak napojena na systém cyklostezek.

Mohlo by vás zajímat

Kategorie
10 m 31 s

Realizované a chystané projekty společnosti Trikaya

Realitní skupina Trikaya je skupinou společností podnikajících v oblasti výstavby a investic do nemovitostí. V České republice se společnost specializuje na druhé největší město – Brno. Společnost byla založena v roce 2009 a původně se věnovala developmentu rezidenčních budov. Nyní realizuje kromě rezidenční výstavby také výstavbu administrativních budov a investice do velkých obchodních center s plánovanou rekonstrukcí a jejich rozvojem.

Mohlo by vás zajímat

Kategorie
18 m 51 s

Architekti Ladislav Kuba a Tomáš Pilař, ateliér Kuba & Pilař architekti

Kuba & Pilař architekti je brněnské studio založené roku 1998 architekty Ladislavem Kubou a Tomášem Pilařem. Jejich stavby vynikají minimalistickou estetikou a často pracují s pohledovým betonem. Za své realizace získali celou řadu ocenění. Jednou z posledních cen je Architekt roku 2022. Mnohé jejich stavby se zapsaly do historie českých měst. Posledním výrazným společným dílem je přístavba Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích. Očekávaným projektem je pak Černá kostka v Ostravě.

 

Mohlo by vás zajímat

Města a urbanismus
17 m 44 s

Atelier Flera (Ferdinand Leffler)

Ferdinand Leffler je zakladatel krajinářského ateliéru Flera. Na České zemědělské univerzitě vystudoval obor Krajinné inženýrství, aplikovaná ekologie. Následně na Agronomické fakultě obor Okrasné zahradnictví. Spoustu zkušeností získal v zahraničí, především v Americe. Flera je atelier zahradních a krajinných architektů, kteří vytvářejí projekty od soukromých teras, rodinných zahrad až po zámecké parky či zeleně širšího urbanistického celku.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu