ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect v regionech Architekt Pavel Pekár z ateliéru P. P. Architects

TV Architect představuje - Architekt Pavel Pekár z ateliéru P. P. Architects

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Pavel Lazarov z ateliéru Fandament Architects

zrušit

9 m 21 s

Brněnský ateliér P.P. Architects se zabývá jak malými renovacemi, tak rozsáhlou investiční výstavbou. V jejich portfoliu lze najít i úpravy veřejných prostranství či komerčních prostor. Ateliér nabízí komplexní služby architektonického ateliéru a projekční kanceláře. V čele ateliéru stojí architekt a jednatel společnosti Petr Pekár. Mezi významné práce lze zařadit projekt obnovy centra v Bílovicích nad Svitavou či návrh městské tržnice v Novém Jičíně.

Revitalizace středu obce Bílovice nad Svitavou

Ateliér v obci navrhnul nový městský úřad, knihovnu, poštu obřadní síň, a dokonce i celé náměstí. Celkově bylo řešeno centrum obce, kdy součástí zadání bylo vytvořit nové provozy zmiňovaných institucí včetně přilehlých ploch, tedy hlavně vytvoření centrálního prostoru, který zde do té doby chyběl. „V této obci chystáme více staveb, čerstvou novinkou je hasičská zbrojnice s atypickou střechou. Obec nám důvěřuje a dovolí nám dělat odvážné věci,“ říká architekt Pavel Pekár. Ateliér v centru obce chystá i revitalizaci ostrova u řeky Svitavy.

Městská tržnice v Novém Jičíně

Stavba vznikla na ploše původního parkoviště a městské tržnice a nahradila dřívější nevkusný přístřešek, který připomínal spíše vojenskou stavbu. V místě původního parkoviště s asfaltovým povrchem byla vytvořena zcela nová přístupová cesta pro pěší, která odpovídá vstupu do památkové rezervace. Zastřešení tržnice je řešeno předepnutou textilní membránou na lehké ocelové konstrukci. Jde o soustavu několika trychtýřů a pagod. Na hlavní ose průchodu vzniká pomyslná brána z dvojice trychtýřů v téměř středověkém duchu. Plochy průchodu i tržnice jsou zadlážděny kombinací velkoplošné žulové dlažby s žulovou kostkou. Prostor je také vybaven řadou svítidel, která jí dodávají osobitý vzhled i v nočních hodinách.

Masarykovo náměstí v Novém Jičíně

Masarykovo náměstí v Novém Jičíně patří mezi nejpravidelnější osnovy českého historického urbanismu. Do vymezeného centrálního prostoru se středobodem barokního morového sloupu byla soustředěna hlavní pozornost úprav. Barokní sloup byl zvýrazněn na koso otočeným čtvercem velkoformátové kamenné dlažby. Na stopy původní barokní kašny svatého Mikuláše pak odkazuje nový vodní prvek ve formě čistého tvaru kovové misky s klokotající vodou. Fontána času je přímo navázaná na hodinový stroj na radnici. Samotná socha svatého Mikuláše stojí opodál na samostatném kamenném podstavci. Velmi efektivní je pak uspořádání veřejného osvětlení spolu s doplňujícím rozmístěním scénických reflektorů, což v noci vytváří nezaměnitelnou atmosféru.

Ateliér je také autorem návrhů pro Dům přírody Moravského krasu, Dům přírody Žďárských vrchů či aktuálně vznikající Dům přírody Českého krasu. Jedná se o edukační stavby a návštěvnická střediska. Dále ateliér připravuje revitalizaci náměstí Míru ve Zlíně s navazující sítí ulic a podzemním parkovacím domem. Chystá se zde i realizace velkého vodního divadla.

Další díly pořadu „TV Architect představuje“, kam si pravidelně zveme zajímavé osobnosti a společnosti, můžete vidět ZDE!

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu