ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Realizované a chystané projekty společnosti Trikaya

TV Architect představuje - Realizované a chystané projekty společnosti Trikaya

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Rekonstrukce nástupišť železniční stanice v Adamově

zrušit

10 m 31 s

Realitní skupina Trikaya je skupinou společností podnikajících v oblasti výstavby a investic do nemovitostí. V České republice se společnost specializuje na druhé největší město – Brno. Společnost byla založena v roce 2009 a původně se věnovala developmentu rezidenčních budov. Nyní realizuje kromě rezidenční výstavby také výstavbu administrativních budov a investice do velkých obchodních center s plánovanou rekonstrukcí a jejich rozvojem.

„V roce 2017 jsme vstoupili do trhu retail, první počin byl nákup obchodního domu Řepy v Praze a následně na to obchodní centrum Futurum v Brně. Tato centra jsou dnes zrekonstruovaná a vedeme je. V současné době je polovina aktivit v rezidenční oblasti a druhá v retailové. Máme například jeden pilotní projekt kancelářské budovy v centru Brna,“ říká Alex Veselý, výkonný ředitel společnosti Trikaya.

Bytové domy Neumanka

Projekt vyrostl na ulici Neumannova v žádané Masarykově čtvrti v Brně. Jedná se o čtyři bytové domy s 47 bytovými jednotkami. „Jedná se o top segment z hlediska lokality i architektury. Autorem projektu je studio Kuba Pilař architekti. Celý projekt je netypicky pojat,“ říká Alex Veselý.

OC Futurum

Společnost Trikaya se na začátku roku 2018 stala spoluvlastníkem nákupního centra Futurum v Brně. Následovala kompletní rekonstrukce, která proběhla bez omezení provozu zdejšího hypermarketu. Rekonstruované centrum nabízí jak stávající, tak nové obchodní jednotky či moderní food court. Cílem rekonstrukce nebyla jen modernizace prostor, ale také oživení konceptu obchodního centra, které nemá sloužit jen k nákupům, ale také k trávení volného času. Velkou proměnou prošla i fasáda centra. „Pro koupi centra jsme se rozhodli z důvodu lepších dlouhodobých výnosů oproti bytovým projektům. Centrum nás zaujalo svou polohou a velkou zanedbaností. Cítili jsme zde velký potenciál. Rekonstrukce byla náročná a jsme hrdi na to, jak celý projekt dopadl,“ říká Alex Veselý.

Čtvrť Pod Hády

Nová obytná lokalita se bude nacházet v areálu zchátralé a nevyužívané továrny Ergon v Brně Maloměřicích a Brně Obřanech. Před realizací dojde k demolici všech budov v areálu o rozloze 6,5 hektaru. Výstavba projektu proběhne v několika etapách. Čtvrť bude zahrnovat ideální mix typů bydlení hromadného a individuálního, včetně zázemí pro sektor služeb. Důraz je kladen na ekologický ráz projektu, dostatek zeleně na veřejných prostranstvích. „Tento projekt je zatím v přípravě. Megalomanské plány socialistického centrálního plánování nikdy nebyl dokončeny. My v současné době provádíme demolici objektů a zamýšlíme se i nad věcmi jako je občanská vybavenost a provázání s infrastrukturou. Zajímavé na projektu bude to, že zde neuvidíte na povrchu žádné auto. Děti si tady tak budou moci bezpečně hrát. Projekt bude velmi udržitelný, co se technologií týká. Propracovaná bude jak architektura, tak okolní zeleň,“ říká Alex Veselý.

Ponavia rezidence

Namísto zchátralé a opuštěné továrny na rohu ulic U Červeného mlýna a Staňkova vzniklo nové bydlení s podzemním parkováním a zelení ve vnitrobloku. V tomto bytovém domě v blízkosti centra Brna je 80 bytů. „Projekt má několik etap a vznikal postupně. Jedná se o typický městský projekt se sevřenou strukturou s parterem a kavárničkami v přízemí. Název pochází od lokality, kde protéká řeka Ponávka. Ve středověku zde byla stejnojmenná obec,“ říká Alex Veselý.

LANDMARK Office Building

V proluce na nároží dvou rušných ulic v centru Brna vyroste kancelářská budova se špičkovým pracovním prostředím pro náročnou klientelu ve standardu AAA. Projekt je připravován v souladu s normami certifikačního systému LEED, který se používá pro hodnocení kvality budov. Landmark Office Building usiluje o hodnocení LEED GOLD.

Rezidence Písky Blanko

Chystaný projekt výstavby čtyř stovek nových bytů v lokalitě blanenského sídliště Písečná. „Hledali jsme cíleně lokalitu na vlakové trati, která je blízko zastávky a s rychlým dojezdem do Brna. Budoucí obyvatelé tak budou žít v přírodě a zároveň rychle dojede do centra. Nebude tak prostředí zatěžovat automobilovou dopravou,“ říká Alex Veselý.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu