ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Projekt Nová Krč od Studia acht (Václav Hlaváček)

TV Architect představuje - Projekt Nová Krč od Studia acht (Václav Hlaváček)

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Aktuální projekty společnosti Urban Developers and Investors

zrušit

11 m 34 s

Projekt Nová Krč vzniká na připravované trase metra D a zahrnuje dvě stanice, a to Nemocnice Krč a Nádraží Krč. Celý projekt má na starosti renomované architektonické Studio acht ve spolupráci s hlavním městem Prahou, Institutem plánování a rozvoje hl.m.Prahy, Městskou částí Praha 4, Dopravním podnikem a Metroprojektem. Pro tuto čtvrť se vytváří komplexní projekt, který zahrnuje stavbu bytových a administrativních domů, obchodů a dalších komerčních prostor. Klíčovou roli v projektu hraje celkový urbanismus území.

„V současné době dokončujeme studie, které by měly po architektonické a urbanistické stránce připravit projekty pro územní rozhodnutí, takže jsme na hranici studií a projektování dokumentace,“ řekl architekt Václav Hlaváček.

Městská část Praha 4, potažmo pražská čtvrť Krč, je významnou obytnou částí Prahy, kde se nachází sídliště Tempo a Nové Dvory. Územím prochází velmi významný dopravní tah Jižní spojky a z ní odbočuje komunikace Víděňská, která obsluhuje celou městskou část. Na území se nachází ale i železniční koridor. Aktuálně jsou místní nejvíce závislí na autobusové dopravě a návaznosti na metro Kačerov. Po vybudování dvou nových stanic metra se území stane dostupnější a atraktivnější.

Obyvatelé budou moci plně využít výhod jednak dostupnosti stanice nově vzniklého metra, nové nemocnice, obchodního centra, tak i blízkosti přírody a rekreace, kterou bude celý projekt nabízet.

V úrovni východu z metra se pak plánuje obchodní pasáž a podchod, kterým se dostanete na povrchové linky MHD, na polikliniku, či dále až do areálu Masarykových domovů nebo do nemocnice. O patro výše, tedy na úrovni ulice, jsou pak situovány restaurace a občerstvení spolu se supermarketem a návazností na bytovou zástavbu a park, kde bude prostor pro relaxaci. Ve vyšších podlažích se nachází prostory pro kanceláře. Součástí budovy je také podzemní parkoviště.

„Bude se jednat o funkční a efektivní parkoviště, obslužné parkoviště městského tipu. Pro fungování dopravy vnitřní Prahy je totiž velmi žádaná síť menších městských parkování, tak aby umožnily obyvatelům rychle zaparkovat a ihned využít jiný druh dopravy. Je to ekologičtější i rychlejší,“ říká architekt Václav Hlaváček.

Součástí konceptu přeměny stávajícího stavu území je také realizace moderní polikliniky, jejíž převážná funkční náplň bude pojata jako soukromé ambulantní zařízení, nebo bude provozována Thomayerovou nemocnicí, a bude tak vhodným doplněním pro nově vybudovanou nemocnici.

Cílem projektu je i propojenost s okolní zelení. Místo se nachází v blízkosti Krčského lesa, a proto obyvatelům vzniknou nové možnosti, jak využít volný čas.

Podívejte se také:

Psali jsme také:

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu