ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Projekt Nová Krč od Studia acht (Václav Hlaváček)

TV Architect představuje - Projekt Nová Krč od Studia acht (Václav Hlaváček)

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Aktuální projekty společnosti Urban Developers and Investors

zrušit

11 m 34 s

Projekt Nová Krč vzniká na připravované trase metra D a zahrnuje dvě stanice, a to Nemocnice Krč a Nádraží Krč. Celý projekt má na starosti renomované architektonické Studio acht ve spolupráci s hlavním městem Prahou, Institutem plánování a rozvoje hl.m.Prahy, Městskou částí Praha 4, Dopravním podnikem a Metroprojektem. Pro tuto čtvrť se vytváří komplexní projekt, který zahrnuje stavbu bytových a administrativních domů, obchodů a dalších komerčních prostor. Klíčovou roli v projektu hraje celkový urbanismus území.

„V současné době dokončujeme studie, které by měly po architektonické a urbanistické stránce připravit projekty pro územní rozhodnutí, takže jsme na hranici studií a projektování dokumentace,“ řekl architekt Václav Hlaváček.

Městská část Praha 4, potažmo pražská čtvrť Krč, je významnou obytnou částí Prahy, kde se nachází sídliště Tempo a Nové Dvory. Územím prochází velmi významný dopravní tah Jižní spojky a z ní odbočuje komunikace Víděňská, která obsluhuje celou městskou část. Na území se nachází ale i železniční koridor. Aktuálně jsou místní nejvíce závislí na autobusové dopravě a návaznosti na metro Kačerov. Po vybudování dvou nových stanic metra se území stane dostupnější a atraktivnější.

Obyvatelé budou moci plně využít výhod jednak dostupnosti stanice nově vzniklého metra, nové nemocnice, obchodního centra, tak i blízkosti přírody a rekreace, kterou bude celý projekt nabízet.

V úrovni východu z metra se pak plánuje obchodní pasáž a podchod, kterým se dostanete na povrchové linky MHD, na polikliniku, či dále až do areálu Masarykových domovů nebo do nemocnice. O patro výše, tedy na úrovni ulice, jsou pak situovány restaurace a občerstvení spolu se supermarketem a návazností na bytovou zástavbu a park, kde bude prostor pro relaxaci. Ve vyšších podlažích se nachází prostory pro kanceláře. Součástí budovy je také podzemní parkoviště.

„Bude se jednat o funkční a efektivní parkoviště, obslužné parkoviště městského tipu. Pro fungování dopravy vnitřní Prahy je totiž velmi žádaná síť menších městských parkování, tak aby umožnily obyvatelům rychle zaparkovat a ihned využít jiný druh dopravy. Je to ekologičtější i rychlejší,“ říká architekt Václav Hlaváček.

Součástí konceptu přeměny stávajícího stavu území je také realizace moderní polikliniky, jejíž převážná funkční náplň bude pojata jako soukromé ambulantní zařízení, nebo bude provozována Thomayerovou nemocnicí, a bude tak vhodným doplněním pro nově vybudovanou nemocnici.

Cílem projektu je i propojenost s okolní zelení. Místo se nachází v blízkosti Krčského lesa, a proto obyvatelům vzniknou nové možnosti, jak využít volný čas.

Podívejte se také:

Psali jsme také:

Doporučené pořady

TV Architect v regionech
Nový díl

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl