Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Reprezentativní nájemní dům na Starém Městě v sobě skrývá rekonstruované mezonetové podkroví

Reprezentativní nájemní dům na Starém Městě v sobě skrývá rekonstruované mezonetové podkroví

Reprezentativní nájemní dům na Starém Městě v sobě skrývá rekonstruované mezonetové podkroví
8. 2. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: Studio Acht

Dům v historickém jádru Prahy 1 byl podle plánů stavitele Jana Huga Dvořáka pro Vácslava Havla postaven roku 1902. Má adresu Haštalská 4. Jedná se o reprezentativní nájemní bytový dům. V r. 1929 byl v půdním prostoru zřízen ateliér s bytem pro akad. malíře Ženíška a teprve v 90.letech 20.století byl vestavěn další půdní byt. Ten prošel zdařilou rekonstrukcí pod vedením Studia Acht.

Byt o velikosti 121 m2 se nachází v objektu Haštalská. Cílem rekonstrukce bylo napravit nevhodně provedené stavební úpravy z roku 2007. Díky zbrusu nové obnově získalo přízemí mezonetu nové světlo. Architekti totiž do dolního pokoje umístili celoskleněné stěny s posuvnými dveřmi a místnost osadili novým střešním oknem v kuchyni. Celkové změny se dosáhlo zbouráním sádrokartonových příček, což otevřelo prostor obývací části. Architekti také odhalili dřevěné části krovu. Příjemné prostředí pak dotvořily vhodně použité světlé pastelové barvy v kombinaci s černou.

V přízemí i v horním patře byly zmodernizovány původní koupelny, kde byla použita velkoformátová keramika v barvách šedé a černé. V celém bytě byl na přání klienta navržen a vyroben nábytek v moderním jednoduchém stylu v jemných barevných odstínech v kombinaci s dubovou dýhou, který účelně a prakticky zaplňuje interiér.

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl